středa, 28 září 2022 08:52

Národní setkání hudebních souborů seniorů popáté

Autor:

V pátek se bude konat zahájení pátého ročníku Národního setkání hudebních souborů seniorů (NSHSS), které pořádá Unie českých pěveckých sborů ve spolupráci se Zpěváckým spolkem Hlahol. Akce se koná právě v pátek 30. září a v sobotu 1. října, během kterých mohou návštěvníci zažít nabitý program. Celá událost bude zahájena streamovanou odbornou diskusí od 18 hodin v sále pražského Hlaholu.

 

008

 

„Diskuse se zaměří na témata vázající se k seniorským sborům a obecně k aktivnímu životu ve stáří a bezvěké společnosti. Na debatu naváže Zahajovací koncert od 19 hodin, který posluchačům nabídne kombinaci živých vystoupení a hudebních video nahrávek pěveckých sborů,“ uvádějí pořadatelé.

Sobotní festivalový den začne setkáním na Slovanském ostrově ve 13 hodin, kde jednotlivé sbory krátce představí svůj repertoár a následně si všichni společně zazpívají. Oslavy Mezinárodního dne seniorů v rámci NSHSS budou pokračovat Velkým koncertem od 16 hodin v sále pražského Hlaholu. V rámci tohoto koncertu bude udělena Cena Bedřicha Smetany, která je nejvyšším národním sbormistrovským oceněním za celoživotní záslužnou činnost v oblasti sborového zpěvu. Letošní laureátkou ceny byla zvolena sbormistryně Magda Martincová.

 

009

 

Na akci vystoupí dvanáct seniorských hudebních uskupení z celé České republiky – Academic senior Špalíček z Chebu, sbor Dobrovan z Dobrovic, Jirkovské seniorky z Jirkova, Krnovský dámský sbor Legato, Pěvecký klub seniorů Retro z Prahy, Pěvecký soubor Dolinka z Havlíčkova Brodu, Pražský pěvecký sbor Smetana, Sbor Elpida z Prahy, Smíšený pěvecký sbor Uničov, Senior Melody z Loun, Seniorský pěvecký sbor Matylda a Tylda z Liberce a Veselí zpěváci z Prahy. Jako host se zúčastní i dívčí pěvecký sbor Chorus Puellaris z Černošic.

 

001

 

Foto: IV. NSHSS / Josef Rudolf

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.