neděle, 17 září 2023 09:00

Trojice koncertů s houslistou Janem Mráčkem na úvod sezony Komorní filharmonie Pardubice

Autor:

Pardubická filharmonie v pondělí 18. září zahájí novou sezonu. K této příležitosti si přizvala předního z české mladší generace houslistů Jana Mráčka a společně, pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka, uvedou trojici koncertů ve třech dnech (18. – 20. září) pod názvem Vivat Amadeus! s čistě mozartovským programem. Koncerty se konají od devatenácti hodin v Sukově síni Domu hudby.

 

2023-09-17-KfPAR-Mracek-01

 

Klasikové, z nich pak především Wolfgang Amadeus Mozart, se pro náš orchestr stali nepsanou stálou inspirací. Mozartovský katalog skladeb je rozsáhlý a ač existuje ještě velký počet doposud neprovedených děl, můžeme hovořit, že Mozart zůstává nadále pardubickému orchestru nejbližším a nejmilovanějším autorem,“ prozradil dramaturg Bohuslav Vítek. „Na úvod večera zazní předehra z Mozartovy opery Don Giovanni. Tuto předehru k ‚opeře oper‘ jsme v Sukově síni Domu hudby uvedli již mnohokrát,“ uvedla tisková mluvčí Štěpánka Budinská. Následovat bude Koncert pro housle a orchestr č. 5 A dur K 219 a program koncertu uzavře Mozartova Symfonie č. 41 C dur, zvaná „Jupiter“.

 

2023-09-17-KfPAR-Mracek-02

 

S tímto koncertním programem orchestr zamíří také do Dvora Králové, kde vystoupí ve čtvrtek 21. září od devatenácti hodin v Hankově Domě v rámci zahájení sezony Kruhu přátel hudby. V dalším průběhu sezony se Komorní filharmonie Pardubice představí například se zpěvákem Adamem Plachetkou, hornistkou Kateřinou Javůrkovou, italským flétnistou Massimem Mercellim či violoncellistou Jiřím Bártou. K událostem roku bude patřit uvedení Smetanova cyklu Má vlast v rámci oslav Roku české hudby 2024. Příznivci mimořádných pořadů se mohou těšit na koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou či oblíbené promítání grotesky ve filharmonii, kdy v hlavní roli bude legendární Charlie Chaplin. Chybět nebude ani tradiční silvestrovský program, letos s Felixem Slováčkem ml.

 

Foto: Facebook Komorní filharmonie Pardubice

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.