pondělí, 18 září 2023 14:34

Úvod sezony zlínské filharmonie se španělskou houslovou virtuoskou

Autor:

Filharmonie Bohuslava Martinů ve čtvrtek 21. září v devatenáct hodin ve Velkém sále Kongresového centra Zlín zahájí 21. ročník mezinárodního hudebního festivalu Harmonia Moraviae 2023 a zároveň také svou 78. koncertní sezonu. Sólovou úlohu přijme temperamentní španělská houslistka Leticia Moreno, která diváky i kritiky po celé Evropě přesvědčuje svým přirozeným charismatem, virtuozitou a hlubokou interpretační silou.

 

2023-09-18-FBM-Zlin-zahajeni-sezony-01

 

V podání Leticii Moreno návštěvníci koncertu vyslechnou dvojici drobnějších kusů pro sólové housle a orchestr Maurice Ravela a Pabla de Sarasateho. Kromě toho Filharmonie Bohuslava Martinů za řízení svého šéfdirigenta Roberta Kružíka hudebně provede posluchače svým orchestrem a jeho jednotlivými nástrojovými skupinami při uvedení slavných Brittenových variací a fugy na hudební téma Henryho Purcella – přesně se jedná o dílo Průvodce mladého člověka orchestrem. Závěr koncertu se vrátí zpět k Maurici Ravelovi a k jeho slavnému La valse.

Mezinárodní hudební festival Harmonie Moraviae 2023, který se koná od 21. září do 2. listopadu, pořádá Filharmonie Bohuslava Martinů za podpory Ministerstva kultury ČR, Zlínského kraje a statutárního města Zlína.

 

2023-09-18-FBM-Zlin-zahajeni-sezony-02

 

Foto: archiv Leticii Moreno

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.