pátek, 17 listopad 2023 14:20

Břevnovské hudební setkání s Václavem Hudečkem i laureáty jeho akademie

Autor:

Cyklus koncertů Břevnovská hudební setkání prožívá devátou sezónu. Ta pokračuje až do června a s výjimkou ledna přinese jeden koncert v každém z následujících měsíců. Nejbližší koncert, na kterém prim budou hrát housle Václava Hudečka a jeho hostů Kláry Klánské a Jana Nováka, se koná 21. listopadu v Tereziánském sále Břevnovského kláštera. Klavírní doprovod obstará Halka Klánská.

 

2023-11-17-Brevnovska-hudebni-setkani-01

 

Houslový virtuos Václav Hudeček v byl minulých ročnících hostem koncertního cyklu již několikrát. Nyní je domluvena dlouhodobá spolupráce s umělcovou letní houslovou akademií v Luhačovicích, jejíž jednou z cen je koncert v rámci sezóny Břevnovských hudebních setkání. 21. listopadu tam tedy prvně zavítají dva laureáti akademie: vítězka z roku 2022 Klára Klánská a letošní laureát Jan Novák. Václav Hudeček nejprve s každým z nich zahraje v úvodu koncertu a pak se oba mladí umělci představí v samostatném recitálu. Zazní skladby G. P. Telemanna, J. S. Bacha, L. van Beethovena, A. Dvořáka, L. M. Leclaira a P. de Sarasateho. Akce začíná v devatenáct hodin.

V konci roku (12. prosince) posluchače cyklu čeká Adventní koncert Ženského komorního sboru Carmina Bohemica a Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu pod vedením Věry Hrdinkové a s Janou Bouškovou v partu harfy. Dvojice violistky Kristiny Fialové a klavíristky Jitky Čechové nabídnou své umění v únoru a v březnu vystoupí kytarista Štěpán Rak s pořadem vlastní tvorby. V dubnu se koná program Ekstase hobojisty Viléma Veverky, sopranistky Alžběty Poláčkové a harfistky Kateřiny Englichové, v květnu pak klavíristy a ředitele České filharmonie Davida Marečka a houslisty Jiřího Vodičky zvaný Antonín Dvořák neznámý známý. Poslední, červnový koncert sezony, jehož repertoár pod hlavičkou Od baroka k dnešku je zatím v jednání, bude v režii Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie.

 

2023-11-17-Brevnovska-hudebni-setkani-02

 

Foto: Facebook cyklu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.