úterý, 22 říjen 2019 15:00

Závěr festivalu Lípa Musica je na dohled

Autorka:

Poslední tři festivalové projekty čekají na posluchače festivalu Lípa Musica od čtvrtka do soboty tohoto týdne. Večery s názvem Sólo, V mlhách a Janoska style představí postupně mima Radima Vizváryho, klavíristu Miroslava Sekeru a na závěr festivalu rodinný slovenský soubor Janoska Ensemble.

 

4

 

V Jiráskově divadle v České Lípě vystoupí ve čtvrtek 24. října od sedmi hodin v unikátním představení s názvem Sólo mim, autor, režisér, choreograf a pedagog Radim Vizváry, žák Borise Hybnera. Patří mezi nejvýraznější osobnosti současného mimického divadla v Evropě, je držitelem Ceny Thálie 2016 v kategorii Balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr za herecký výkon právě v tomto unikátním představení. A protože v rámci večera nepadne jediné slovo, budou mít návštěvníci koncertu příležitost setkat se s umělcem osobně v rámci moderovaného rozhovoru, který proběhne půl hodiny po představení. Původně plánovaný program s názvem Lešanské jesličky festival náhradně uvede v některém z následujících ročníků.

Titul V mlhách napovídá, že na programu koncertu, který proběhne v pátek 25. října na Šluknovském zámku od sedmi hodin, budou skladby pro sólový klavír. V podání Miroslava Sekery zazní Janáčkova Sonáta es moll " Z ulice, 1. X. 1905", cyklus V mlhách a Sonáta b moll op. 35, Nocturno cis moll, op. posth. a Polonéza As dur op. 53 Fryderyka Chopina.

 

2

 

O závěr festivalu se postará v sobotu 26. října mimořádně populární a originální kvartet ze Slovenska, Janoska Ensemble, který přinese na podium spontánní kreativní syntézu klasiky, jazzu, latiny i populární hudby. Koncert proběhne od sedmi hodin v Městském divadle v Novém Boru.

 

3

 

Foto: Archiv festivalu

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.