pátek, 25 říjen 2019 09:04

Ostravská divadla v Praze a Noc divadel v Ostravě

Autorka:

Příští čtvrtek 31. října začíná v Praze už desátý ročník divadelního festivalu Ostrava v Praze. Čtyři ostravská divadla nabídnou na přelomu října a listopadu celkem osm inscenací a představí tak pražskému publiku to nejlepší z tvorby Národního divadla moravskoslezského, Komorní scény Aréna, Divadla Petra Bezruče a Divadla loutek Ostrava.

 

NDM

 

Hudební program festivalu zahrnuje vystoupení souboru opery NDM, který 1. listopadu zahraje v Ypsilonce komorní hříčku amerického minimalisty Toma Johnsona s názvem Čtyřnotová opera. Vůbec poprvé veze Ostrava do Prahy světový výpravný muzikál Kočky Andrewa Lloyda Webbera, který oficiální program festivalu slavnostně uzavře v Hudebním divadle Karlín. V rámci off-programu se 5. listopadu připojí Ostravské centrum nové hudby s koncertem experimentální elektronické hudby Zásadní Xenakis v DOXu a 6. listopadu ve Studiu Ypsilon dvěma představeními NDM s muzikálem Stephena Dolginoffa Thrill Me (Vzruš mě!) na motivy skutečného kriminálního případu.

 

kocky-20180830-klavirni-007-3392-jpg-1535957607

 

V Ostravě se zatím pilně připravují na letošní Noc divadel. Tradiční akce proběhne v sobotu 16. listopadu v komorních ostravských scénách - v Divadle Petra Bezruče, na třetí scéně NDM Divadle „12“ a v nově vznikajícím Studiu G. Průvodcem večera bude postava Ferdinanda Vaňka, program se ponese ve znamení oslav třiceti let svobody.

Foto: archiv NDM - Roman Polášek, Martin Popelář

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.