neděle, 10 listopad 2019 10:09

Další odtajnění. S Adamem Plachetkou vystoupí také O. Brzbohatý a L. Mareš

Autor:

Další hosty svého koncertu v O2 areně odtajnil barytonysta Adam Plachetka. K řadě už oznámených jmen tak přibyli Leoš Mareš a Ondřej Gregor Brzobohatý, který zároveň představí i vlastní skladbu napsanou přímo pro tento večer. Těmi předešlými jsou Jan Smigmator, Kateřina Kněžíková, Dagmar Pecková i Eva Pilarová. Koncert nazvaný Bez mantinelů se koná 16. ledna 2020 od 20 hodin. Česká operní osobnost tak bude mít vlastní koncert v největší multifunkční hale v ČR úplně poprvé. Kromě klasické hudby zazní také jazzové, popové a muzikálové melodie.

 

6

 

U zrodu myšlenky velkého koncertu stál přitom právě odtajněný Leoš Mareš. Loni si totiž pozval Adama Plachetku na svůj koncert v O2 areně a zaujal ho obrovský úspěch, který jeho vystoupení mělo. Plachetkovo podání Nessun Dorma patřilo k vrcholům večera a tak se zrodila myšlenka na jeho vlastní koncert. „Bez Leoše by celý tenhle projekt nevznikl, takže jsem se pochopitelně snažil, aby se ho mohl zúčastnit i osobně. Jsem rád, že se nám daří občas se vzájemně na akcích navštěvovat. Lepšího moderátora pro tuhle příležitost si neumím představit,“ řekl Adam Plachetka.

 

5

 

I když pracovně se spolu ještě nepotkali, s Ondřejem Gregorem Brzobohatým si Adam Plachetka porozuměl rychle a hned z toho vznikla nová skladba, kterou skladatel, muzikant a herec v jedné osobě složil přímo pro tuto příležitost. „S Ondrou jsem se setkal jen díky koncertu v O2 areně, ale padli jsme si do noty a moc se těším, že publiku představíme novou písničku, která je koncertu Bez mantinelů nejen jako, ale i doopravdy šitá na tělo,“ dodal Adam Plachetka.

 

7

 

„Adam je jednou z nejvýraznějších osobností nejen na naší operní scéně, takže i proto mě pozvání na jeho koncert víc než těší. Abych pravdu řekl, rozumíme si hodně lidsky, a to hlavně co se týče smyslu pro humor. A právě v tomhle duchu bude znít naše zbrusu nová píseň, kterou jsem pro tuto příležitost napsal. Ale mrzí mě, že je Adam tolik zaneprázdněn, jinak by byl i on hostem na mém velkém koncertě Brzobohatý&Friends v prosinci v Praze,“ reagoval Ondřej Gregor Brzobohatý. Adam Plachetka je ale celý podzim ve Spojených státech. Má za sebou účinkování v Chicagu v roli Figara v Lazebníku sevillském a čeká ho role Hraběte Almavivy ve Figarově svatbě v newyorské Metropolitní opeře. Koncert „Bez mantinelů“ se koná 16. ledna 2020 v O2 areně. Vedle tradičních operních árií na něj Adam Plachetka zařadil i muzikály, jazz nebo pop. O vizuální koncepci a režii se postará uznávaný český režisér a audiovizuální tvůrce Michal Caban. Hudební nastudování má na starosti dirigent a skladatel Jan Kučera a hudební doprovod multižánrové uskupení Epoque Orchestra. Jazzové žánry na koncertě reprezentuje swingový zpěvák Jan Smigmator a vokální skupina SKETY. Dalším z odtajněných hudebních hostů je Eva Pilarová, Kateřina Kněžíková a Dagmar Pecková.

 

0

 

Foto: Archiv projektu, Bestsport

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.