úterý, 31 březen 2020 12:44

Národní divadlo moravskoslezské spouští on-line projekt „pod rouškou“

Autorka:

Projekt Divadlo pod rouškou Národního divadla moravskoslezského nabídne ode dneška každý čtvrtek a sobotu on-line záznamy svých programů a inscenací. Na YouTube kanálu divadla se dnes v půl sedmé jako první objeví talkshow Bez taktovky Jakuba Žídka. Následovat pak budou opery, operety i záznamy činoherních inscenací.

 

0

 

 „Divadlo je sice dnes pod rouškou (jako my všichni), ale roušku lehce poodhalíme a jdeme za diváky domů! Začneme populárním muzikálovým žánrem a postupně zařadíme opery, klasické operety z archivu a činoherní inscenace. Baletní soubor připravuje překvapení,“ přiblížil ředitel NDM Jiří Nekvasil s tím, že v minulých dnech tým techniků NDM natáčel také virtuální prohlídky zákulisím ostravských divadelních scén a vysílání se chystá také.

Jako první odvysílá dnes Národní divadlo moravskoslezské ze záznamu prostřednictvím vlastního YouTube kanálu show Bez taktovky hudebního ředitele souboru opereta/muzikál NDM Jakuba Žídka. Jeho hosty bude držitelka Thálie a sólistka souboru opereta/muzikál Hana Fialová a dramaturg souboru opereta/muzikál a zpěvák Tomáš Novotný. Talkshow měla premiéru v dubnu loňského roku, na reprízu se mohou online podívat všichni zájemci dnes v půl sedmé. Další vysílání je připraveno na čtvrtek 2. dubna ve stejném čase. Koncert Fialový svět s Hanou Fialovou a jejím hosty zazněl v květnu 2018 v Divadle Antonína Dvořáka během rekonstrukce komplexu Divadla Jiřího Myrona. Tedy v době, kdy muzikálový soubor prakticky nemohl hrát.

 

3

 

 „Další programy připravíme vždy pro čtvrtky a pro soboty, což jsou dny našich premiér. Chceme, aby měli diváci i lehce slavnostní pocit,“ doplnil ředitel Jiří Nekvasil. Začátky vysílání zvolilo NDM vždy od půl sedmé, což jsou tradiční začátky představení v obou velkých divadlech – Divadle Jiřího Myrona i v Divadle Antonína Dvořáka. Pořady poběží s ohledem na náročná a přísná autorská práva pouze v reálném čase a poté budou nedostupné. Zcela konkrétní odkazy na program zveřejní divadlo vždy s předstihem na svém webu v sekci Divadlo pod rouškou, na facebooku a instagramu. 

 

Foto: NDM

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.