čtvrtek, 13 srpen 2020 14:59

Jihočeský festival směřuje do finále

Autor:

Poslední dva koncerty chystá v rámci letošního programu uvést Jihočeský komorní festival. V čistě barokním programu vystoupí tuto sobotu 15. srpna violistka Kristina Fialová a jako hráčka na virginal Michaela Káčerková. Závěr festivalu bude pak příští týden patřit francouzské hudbě v podání mezzosopranistky Evy Garajové a flétnistky Žofie Vokálkové.

 

1

 

V sakrálním prostoru kostela sv. Petra a Pavla v Hosíně nedaleko od Hluboké nad Vltavou usedne v sobotu 15. srpna za virginal varhanice Michaela Káčerková, hudební partnerkou jí bude pro tento koncert violistka Kristina Fialová. Do ryze barokního programu vybraly interpretky díla italských hudebních skladatelů a houslistů Arcangela Corelliho a Antonia Vivaldiho a k nim hudbu Johanna Sebastiana Bacha.

 

5

 

Na závěrečném koncertě festivalu, v programu s názvem Imprese v hudbě, vystoupí v Galerii Záliv v Bechyni mezzosopranistka Eva Garajová a flétnistka Žofie Vokálková. Zazní skladby Clauda Debussyho, Jacquese Iberta a Alberta Roussela. Letošní ročník Jihočeského komorního festivalu přinesl osm koncertů včetně vystoupení Českého filharmonického sboru, houslisty Václava Hudečka nebo violoncellisty Petra Nouzovského.

Během patnácti ročníků festivalu se už na stovce koncertů představilo v celém regionu a kraji více než 110 špičkových muzikantů.

 

6

 

Foto: archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.