úterý, 25 srpen 2020 10:39

Festival F. L. Věka letos hlavně komorně

Autor:

Devět převážně komorních programů nabídne od 13. září do 1. listopadu v regionu Podorlicka desátý ročník Festivalu F. L. Věka. Vystoupí na něm mimo jiné mezzosopranistka Dagmar Pecková a klavírista Miroslav Sekera, crossoverový Epoque Quartet, houslista Josef Špaček nebo basista Gustáv Beláček a polský varhaník Waclaw Golonka v dvořákovském programu, Michaela Káčerková a Kristina Fialová, Barocco sempre giovane, hornistka Kateřina Javůrková a klavírista Adam Skoumal nebo žesťový soubor Czech Brass. Festival, který vzpomene i 700. výročí města Dobrušky, pak zakončí filmová hudba v podání Komorní filharmonie Pardubice.

 

0

 

Zahájení festivalu se v neděli 13. září v kostele sv. Václava v Dobrušce ujme žesťový soubor Czech Brass pod vedením trumpetisty Marka Zvolánka. Jako host se představí německý trumpetista Otto Sauter. Zazní díla Marca Antoine Charpentiera, Pavla Josefa Vejvanovského, Georga Friedricha Händela, Johanna Sebastiana Bacha a Wolfganga Amadea Mozarta. V Deštné v Orlických horách zazní 19. září v kostele sv. Máří Magdalény v podání slovenského basisty Gustáva Beláčka a polského varhaníka Waclawa Golonky program s důrazem na tvorbu Antonína Dvořáka. Hned následující den, 20. září rozezní opravené varhany kostela sv. Prokopa v Přepychách varhanice Michaela Káčerková. Společně s violistkou Kristinou Fialovou a německým trumpetistou Oliverem Lakotou provedou díla Johanna Sebastiana Bacha, Georga Philippa Telemanna, Benedetta Marcella a dalších.

 

2

 

Druhou trojici koncertů zahájí v Dobrušce 27. září koncert souboru Barocco sempre giovane a sopranistky Heleny Hozové. Zazní Sinfonia avanti la Sena Festeggiante RV 693 a Laudate Pueri Dominum Antonia Vivaldiho, árie z děl Georga Friedricha Händela, nebo Mozartovo Exsultate, jubilate. Jedním z vrcholů festivalu bude vystoupení mezzosopranistky Dagmar Peckové a klavíristy Miroslava Sekery. Na program koncertu 4. října vybrali klavírní i písňové skladby Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů, cikánské ozvuky v díle Antonína Dvořáka a Johannesa Brahmse a Smetanovu klavírní  koncertní etudu Na břehu mořském. Sólovým recitálem naváže 11. října v Českém Meziříčí houslista Josef Špaček s díly Johanna Sebastiana Bacha a Eugène Ysaÿe.

 

4

 

Společný projekt představí na festivalu Epoque Quartet a klarinetista Irvin Venyš. Obrazárnu zámku v Opočně rozezní 18. října díla Mateusze Smoczynského, Jana Kučery, Sylvie Bodorové, Petra Wajsara, Vladimira Cosmy a dalších. Na zámku v Novém Městě nad Metují naváže hornistka Kateřina Javůrková a klavírista Adam Skoumal výběrem klasického a moderního repertoáru. Ve Společenském domě v Solnici pak 1. listopadu festival uzavřou Anna a Felix Slováčkovi a Komorní filharmonie Pardubice. Kromě klasických děl zazní i hudba Ennia Morriconeho, a známé filmové melodie. Všechny koncerty začínají od pěti hodin.

 

3

 

Foto: Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.