čtvrtek, 03 září 2020 16:05

Festivalový Český Krumlov s koncerty na zámku i na voru

Autor:

Místo obvyklého letního termínu se letošní 29. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov uskuteční od 18. září do 3. října. Program slibuje recitál tenoristy Pavla Černocha, hostování České filharmonie s klavíristou Ivem Kahánkem, vystoupení Pavla Šporcla nebo Jiřího Bárty, večer filmových melodií a řadu dalších koncertů. A Jihočeská filharmonie pod vedením dirigenta Jana Talicha propluje městem na voru a zahraje při tom Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho.

 

2

 

Slavnostní zahajovací koncert Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov bude 18. září patřit Jiřímu Bártovi a Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín s dirigentem Leošem Svárovským. Zazní mimo jiné Dvořákův Koncert pro violoncello a orchestr h moll.

Pavla Černocha při operním galakoncertě doprovodí 19. září Severočeská filharmonie Teplice s dirigentem Jaroslavem Kyzlinkem. Chystají árie ze známých oper, jako jsou Turandot, Tosca, Carmen nebo Rusalka.

 

3

 

Pavel Šporcl jako houslista a dirigent a s ním hobojista Vilém Veverka budou protagonisty koncertu PKF – Prague Philharmonia 25. září, který připomene 270. výročí úmrtí J. S. Bacha.

Filmový večer připravuje na 26. září Severočeská filharmonie Teplice a dirigent Jan Kučera.

Ivo Kahánek, Česká filharmonie a šéfdirigent Semjon Byčkov přehlídku 3. října uzavřou. Zahrají Šostakovičův 1. klavírní koncert a Mahlerovu Pátou symfonii. Filharmonie v Českém Krumlově vystoupí po dlouhých šestnácti letech.

 

1

 

Letošní ročník má motto Český Krumlov s českými umělci. „Naše největší přání bylo festival zachovat a nepřerušit tak osmadvacetiletou tradici. To se nám povedlo. Uskutečněním festivalu bychom rádi podpořili i město Český Krumlov a českou hudební scénu. Líbí se nám spojení Český Krumlov s českými umělci a přizpůsobili jsme tomu celý program,“ uvedl prezident festivalu Jaromír Boháč.

Koncerty se kvůli posunutí festivalu z léta na podzim odehrají v interiérech českokrumlovského zámku. Až na jednu výjimku. „Spolu s městem Český Krumlov jsme připravili pro návštěvníky města netradiční zážitek. Spojili jsme tři V – Vivaldiho, Vltavu a vor. Na ten nastoupí Jihočeská filharmonie pod vedením dirigenta Jana Talicha, propluje městem a zahraje Čtvero ročních dob od Antonia Vivaldiho,“ láká na koncert na řece Jaromír Boháč.

Na jednom pódiu se poprvé současně sejdou v Českém Krumlově 2. října Marek Ztracený, Ondřej G. Brzobohatý a Ondřej Ruml, tři ikony současné české hudební scény, a s nimi jazzový a swingový Big Band Gustava Broma a dirigent Vlado Valovič. V Zámecké jízdárně budou v nových aranžmá znít ty největší české hity od dob R. A. Dvorského až po současnou hudbu.

 

4

 

Během dosavadní historie festivalu na něm od roku 1992 vystoupilo už více než 12.000 umělců ze čtyřiceti zemí světa. Byli mezi nimi i Plácido Domingo, Jonas Kaufmann nebo Renée Fleming. Festivalové koncerty navštíví každoročně na 20.000 lidí

 

Foto: archiv MHF Český Krumlov

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.