sobota, 21 listopad 2020 09:02

20. ročník festivalu Lípa Musica zahájí SOČR s Alexanderem Liebreichem

Autor:

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica v příštím roce oslaví dvacet let od svého založení. Zahajovací večer řady koncertů, které se budou konat na podzim, se uskuteční v libereckém Divadle F. X. Šaldy 11. září. Vystoupí na něm Symfonický orchestr Českého rozhlasu se sólistkou, violoncellistkou Michaelou Fukačovou, pod taktovkou šéfdirigenta SOČRu Alexandera Liebreicha.

 

7

 

Koncert bude zároveň pátým Koncertem pro Liberecký kraj a ponese název Dvořák Gala. Má totiž připomenout sto osmdesáté výročí narození našeho slavného skladatele. K programu koncertu, jemuž bude vévodit slavný Koncert pro violoncello h moll, op. 104, pořadatelé poznamenávají: „Kromě jednoho z Dvořákových nejniternějších děl, vyznačujících se hlubokou kontemplací, ale zároveň i monumentálním výrazem a velkorysými proporcemi, program pátého Koncertu pro Liberecký kraj dotvoří Osmá Dvořákova symfonie, dílo velké vnitřní vyrovnanosti a nalezení odpovědí na všechny základní otázky lidské existence, dílo plné životní radosti a obdivu k přírodním krásám, které uchvátí svojí ryze českou melodičností.“

 

2

 

Dvořákovo kulaté výročí se prostřednictvím koncertu bude snoubit s výročím samotného festivalu. „Symbolických dvacet let tedy festival oslaví v té nejlepší společnosti respektovaných českých umělců a s pokorou k tomu nejlepšímu odkazu české hudební historie, který je klenotem i ve světovém měřítku,“ uvádějí pořadatelé.

 

1

 

Foto: Vojtěch Brtnický, Tomáš Vodňanský, archiv Michaely Fukačové

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.