sobota, 28 listopad 2020 12:57

Závěrečný koncert MHF Lípa Musica s filmovou hudbou má nový termín

Autor:

Devatenáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica zůstává v důsledku vládních opatření neuzavřený. Závěrečný koncert s titulem Hudba stříbrného plátna, který se měl uskutečnit v Den vzniku samostatného československého státu 28. října, pořadatelé přesunuli na 6. prosince, ale ani tento termín nebude s ohledem na přetrvávající opatření realizovatelný. A tak festival stanovil další, snad finální termín, a to na sobotu 16. ledna příštího roku. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, doprodej zbývajících probíhá na webových stránkách festivalu.

 

2

 

„V případě, že by situace v lednu byla nadále nepříznivá, dalším náhradním termínem pro konání tohoto koncertu je úterý 20. dubna 2021. Závěrečný koncert devatenáctého festivalového ročníku nabídne v Městském divadle v Novém Boru večer s hity české i světové filmové hudby v podání Komorní filharmonie Pardubice za řízení specialisty na filmovou hudbu – dirigenta, klavíristy a skladatele Jana Kučery,“ uvádějí pořadatelé.

 

1

 

Na koncertě zazní melodie k legendárním snímkům od dob „filmů pro pamětníky“ přes filmy hudební, klasické komedie, pohádky i snímky, které patří do zlatého fondu české i světové kinematografie. Dojde na ukázky z autorských dílen Petra Hapky, Járy Beneše, Zdeňka Lišky, Ondřeje Gregora Brzobohatého nebo Johna Williamse. Orchestr s Janem Kučerou vzpomenou také na filmovou tvorbu legendárního režiséra Jiřího Menzela. „Festival tak svému publiku nabídne odlehčený umělecký zážitek v nelehké době, který bude posledním kamínkem do pestré hudební mozaiky předjímající oslavy dvacátých narozenin festivalu,“ zvou organizátoři.

 

Foto: archiv KfP, Pixabay

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.