středa, 02 prosinec 2020 09:05

Den hraček se Zlínskou filharmonií online

Autor:

Filharmonie Bohuslava Martinů chystá pro děti mateřských a základních škol edukativní projekt s názvem Nesedíme za bukem, hrajeme vám s Facebookem. Orchestr tak chce podpořit online vzdělávání v oblasti hudby. První pilotní virtuální koncert s titulem Den hraček bude těleso živě streamovat zítra, ve čtvrtek 3. prosince od 10 hodin, a to prostřednictvím Facebooku a webových stránek orchestru.

 

001

 

„Jak již napovídá název koncertu, program je prioritně určen pro žáky 1. stupně základních škol a mateřských školek. Jeho provedení bude řídit dirigent Miloš Machek, který uvede děti do světa hudby prostřednictvím poutavého pohádkového příběhu,“ zvou rodiče s dětmi ke sledování pořadatelé a doplňují, že koncert bude možno zhlédnout i po streamu, do 7. prosince.

Na koncertě zazní díla Gioacchina Rossiniho, Petra Iljiče Čajkovského, Jacquese Offenbacha či Edvarda Griega, ale k slyšení budou i současné populární hity. Sólisty koncertu budou zpěváci Klára Berisha a Michal Marhold. Koncert bude trvat přibližně tři čtvrtě hodiny.

 

002

 

Foto: Pixabay, Fb Filharmonie Bohuslava Martinů

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.