čtvrtek, 14 leden 2021 08:58

Laureátský koncert Kultury v srdci Prahy online

Autor:

Osmý ročník festivalu Kultura v srdci Prahy, který pořádá spolek Jednota pro zvelebení hudby v Čechách, probíhá formou online koncertů, a sice z Koncertního sálu Pražské konzervatoře. Streamy jsou k zhlédnutí na webu spolku a na facebookové stránce pořádající instituce. Druhým, předevčírem zveřejněným koncertem v řadě je Laureátský koncert s aktuálními vítězi různých soutěží.

 

1002

 

Online videokoncert nabízí setkání s houslistkou Pavlou Tesařovou, vítězkou letošních soutěží v Miláně, New Yorku a v Paříži, její sestrou, hobojistkou Bohdanou Tesařovou, která vyhrála v Kalifornii, dále s posledním vítězem mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga, klavíristou Janem Čmejlou, a s úspěšnými akordeonisty Martinem Kotem, aktuálním vítězem soutěže Danubia Talents Vídeň a VIVO Competition v New Yorku, a Martinem Šulcem. Ten zvítězil ve velmi sledovaném klání pěti televizí Virtuosos 4+ s předsedou poroty tenoristou Plácidem Domingem.

„Těžko lze dnes již naplnit známé rčení ‚Co Čech, to muzikant‘, ale povědomost, že Čechy jsou konzervatoří Evropy, opouštět netřeba,“ říkají stránky Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách s tím, že jejím hlavním cílem dnes už není finanční zajištění chodu Pražské konzervatoře, to na sebe úspěšně v roce 1918 převzal stát, ale především veřejná podpora hudby a umění. „K tomu patří – stejně jako před 200 lety – všestranná podpora studentů Pražské konzervatoře ve všech představitelných formách, obdobách a aktivitách, kterých jsme schopni,“ doplňují pořadatelé.

 

Foto: archiv KlasikyPlus

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.