úterý, 18 květen 2021 10:04

Verdiho Nabucco v Brně zítra online a v červnu s publikem

Autor:

Národní divadlo Brno připravilo Verdiho operu Nabucco. Režii má Jiří Heřman, hudební nastudování je dílem Ondreje Olose a scénu vytvořil Tomáš Rusín. Ve středu večer se uskuteční online premiéra inscenace, první uvedení s publikem je do Janáčkova divadla ohlášeno na 29. června.

 

202

 

Brněnské Národní divadlo na základě rozhodnutí vlády o rozvolňování protiepidemických opatření zahájilo prodej vstupenek a otvírá všechny své budovy. Nabízí představení do konce června a také na letní hraní na Biskupském dvoře a na Špilberku. K dispozici je nejvýše polovina kapacity každého hlediště a z důvodu případného trasování je kvůli pandemii nutné provádět nákup lístků adresně, s vyplněním kontaktních údajů.

 

204

 

Na sledování online premiéry Verdiho opery Nabucco je potřeba virtuální vstupenka v cenových relacích 100, 200 a 500 korun, koncipovaná jako finanční pomoc souboru Janáčkovy opery. S jejím zakoupením získá divák jedinečný kód umožňující zhlédnutí streamu v časovém rozmezí od 19. května od 19 hodin do 23 hodin ve čtvrtek 20. května.

Verdiho první úspěšná opera, v současnosti celosvětově velmi populární, zachycuje starozákonní příběh z doby zajetí židovského národa babylonským králem. Touhu národa po svobodě, ve 40. letech 19. století ve sjednocující se Itálii mimořádně aktuální, zosobňuje slavný sbor „Va, pensiero“.

 

201

 

Na novém nastudování díla se v Brně podíleli pěvci Csilla Boross, Václava Krejčí Housková, Dalibor Jenis, Enrico Casari, Jiří Sulženko, Jan Šťáva, David Nykl, Petr Levíček a Daniela Straková Šedrlová.

 

300

 

Foto: Národní divadlo Brno

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.