čtvrtek, 20 květen 2021 08:52

Česká filharmonie chystá koncerty pro abonenty a zájezd do Vídně a Bratislavy

Autor:

Osm koncertů a zájezd do Rakouska a na Slovensko chystá v nejbližších týdnech Česká filharmonie. Pro své abonenty zahraje 9., 10., 17. a 18. června ve Dvořákově síni Rudolfina, a to každý den dvakrát a za dodržení aktuálních hygienických opatření. Sólistou bude klavírista Kirill Gerstein a dirigentem Semjon Byčkov. Ještě předtím filharmonici vyrazí do Rakouska, kam se vrátí i v červnu a přidají i Bratislavu. Další sérii oncertů pak Česká filharmonie chystá na srpen.

 

400

 

Koncerty pro abonenty budou zdarma a filharmonici je v uvedených dnech, tedy 9., 10., 17. a 18. června, zahrají vždy dvakrát, od 18 a pak ještě od 20:30 hodin. „Všechny koncerty plánované pro tuto sezonu ve Dvořákově síni Rudolfina jsme museli bohužel už dříve zrušit. Takže to bude pro naše abonenty aspoň malá náplast. Jsem velmi rád, že se budou moci s orchestrem setkat na živo,“ vysvětluje generální ředitel České filharmonie David Mareček. Na programu bude Druhý klavírní koncert F dur Dmitrije Šostakoviče a Čtvrtá symfonie A dur „Italská“ Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. Dvořákova síň Rudolfina bude rozdělena na dva sektory, přičemž celková kapacita sálu nepřesáhne 500 posluchačů. Sektory budou mít oddělené vstupy a vlastní šatny. Podmínkou pro vstup do budovy bude negativní antigenní nebo PCR test, certifikát o očkování nebo potvrzení o prodělané nemoci covid-19. U vstupu se bude měřit teplota, podmínkou bude i respirátor. Všechna opatření se budou aktualizovat podle vládních opatření platných v době konání koncertů.

Stejný program a interprety jako na pražských koncertech budou mít i vystoupení 13. června ve Vídni a 14. června v Bratislavě. A předtím, v sobotu 29. května vystoupí Česká filharmonie jako první velký zahraniční orchestr po covidové přestávce ve vídeňském Konzerthausu.  Zazní Třetí symfonie a moll „Skotská“ Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Koncert pro dva klavíry a orchestr od současného amerického skladatele Bryce Dessnera. Sólistkami budou stejně jako při světové premiéře této skladby s London Symphony Orchestra v dubnu 2018 sestry Katia a Marielle Labèque: „Bryce pro nás složil nádherný koncert, patří mezi ty, které hrajeme nejraději. Díky tomu, že perfektně zná spoustu různých hudebních světů, je jeho styl jedinečný. A právě v tomto koncertu můžete všechny ty světy zaslechnout.“ Pražská premiéra skladby Bryce Dessnera se bez publika v sále uskutečnila 4. února letošního roku, Česká filharmonie tehdy vysílala ze svého televizního studia v Rudolfinu.

 

401

 

Foto: Petra Hajská, Petr Kadlec

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.