pátek, 27 srpen 2021 15:00

První ročník komorního hudebního festivalu Poděbradské hudební léto začne v úterý

Autor:

Poděbrady budou v letošním roce hostit debutový ročník multižánrového komorního hudební festivalu Poděbradské hudební léto. Ten se uskuteční v termínu od úterý 31. srpna do čtvrtka 9. září a nabídne program plný především klasické hudby, jazzu i folku a populární hudby. Letošních pět koncertů bude v režii mladých poděbradských talentů i profesionálních umělců. Mezi osobnostmi festivalu figurují klavírista Pavel Vondráček, kytarista a skladatel Lukáš Sommer nebo mladý poděbradský zpěvák a skladatel Jan Filip.

 

301

 

„Festival odstartuje v úterý 31. srpna 2021 od 19 hodin dvojice mladých hudebníků Timofey Golev a Petr Karaivanov. V komorním sále poděbradského Polabského muzea představí během zhruba hodinového koncertu to nejlepší z klavírní jazzové tvorby,“ informují organizátoři. Ve čtvrtek 2. září zahraje v Havířském kostelíku kytarista Lukáš Sommer, který s sebou přivezl výběr toho nejlepšího ze staré i novější kytarové klasiky. O den později, v pátek 3. září, na improvizovaném pódiu před Kafíčkem vystoupí mladý poděbradský talent, skladatel a písničkář Jan Filip, který společně s Lukášem Nimburským a dalšími hosty předvede svou autorskou tvorbu i úpravy oblíbených písní.

Dramaturgie uvádí, že v úterý 7. září bude festival pokračovat koncertem mladé klavíristky a studentky klavírní interpretace na pražské HAMU Marie Šumníkové, která v komorním sále poděbradského Polabského muzea zahraje skladby polského skladatele a dlouholetého pařížského umělce, který si oblíbil mimo jiné i české Mariánské Lázně, Fryderyka Chopina. „V programu plném Chopinových miniatur i rozsáhlejších kompozic zaznívá melancholie, touha i osamělost, které jsou Chopinově hudbě tuze vlastní,“ zní z pozvánky festivalu.

 

302

 

Poděbradské hudební léto zakončí známý poděbradský klavírista a skladatel moderní klasické a filmové hudby Pavel Vondráček, který s novým programem One Night In My Desert vystoupí ve čtvrtek 9. září v komorním sále poděbradského Polabského muzea. Kromě skladeb z předchozích alb se představí v novém koncertním programu, který exkluzivně nabídne nové, ještě nevydané skladby.

 

300

 

Foto: Wikipedia (Czeva - licence CC BY-SA 3.0), kvapilmusic.cz, archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.