pátek, 15 říjen 2021 09:11

Nejlepší čeští účastníci Kocianovy a Heranovy soutěže zítra v Novém zámku

Autor:

V Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí zítra, v sobotu 16. října, od 18 hodin zahrají účastníci dvou soutěží. Mladí čeští houslisté a violoncellisté, kteří změřili své síly v 63. ročníku Kocianovy houslové soutěže a 26. ročníku Heranovy violoncellové soutěže, si tento koncert vysloužili jako zvláštní ocenění. Vystoupení v zámku Kinských na základě úspěchu a doporučení odborné mezinárodní poroty uděluje jako speciální cenu přímo majitel František Kinský.

 

Podzimn-fotka---koncert-16-jna

 

„Jsem velmi rád, že u nás opět přivítáme mladé nadějné houslisty a violoncellisty, kteří uspěli v letošním 63. ročníku Kocianovy houslové a 26. ročníku Heranovy violoncellové soutěže. Vystoupení v Zrcadlovém sále je speciální cenou, kterou od roku 2018 mám tu čest předávat nejlepším soutěžícím z České republiky,“ svěřuje se František Kinský s tím, že je hrdý, že se výjimečně talentovaní mladí lidé z různých koutů naší vlasti sjíždějí právě v jeho rodovém sídle. „Příležitost koncertovat je, myslím, vedle nadání, píle a dobrého pedagogického vedení pro další vývoj každého talentovaného hudebníka velmi důležitá,“ doplňuje.

 

kinskyB98I0557

 

Pořadatelé uvádějí, že obě prestižní mezinárodní soutěže, kterých se ve čtyřech soutěžních kategoriích mohou účastnit děti a mládež do šestnácti let, se konají v Ústí nad Orlicí, v rodišti mistrů Jaroslava Kociana, legendárního českého virtuosa a pedagoga, a neméně proslulého violoncellisty a pedagoga Bohuše Herana.

 

heran-kocian-05-002

 

Foto: Kinsky Art media

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.