středa, 17 listopad 2021 11:40

MHF Lípa Musica uzavře v pátek epilog se ZUŠ Česká Lípa

Autor:

Hlavní koncertní řada jubilejního dvacátého ročníku MHF Lípa Musica vyvrcholila na svátek 28. října narozeninovým projektem legendy české kultury Jiřího Suchého a divadla Semafor. Definitivní tečku za každoroční festivalovou programovou nabídkou však tradičně udělá epilog pořádaný ve spolupráci se Základní uměleckou školou Česká Lípa s příznačným názvem Má to smysl! V loňském roce společné plány zmařila epidemie koronaviru. Letos je tedy na programu přeložený loňský projekt s houslistou Josefem Špačkem, který si ke spolupráci přizval svého koncertního partnera, klavíristu Miroslava Sekeru. Oba budou zítra pracovat se žáky na celodenním workshopu a mistrovských kurzech na půdě ZUŠ v České Lípě. Koncertní vystoupení pro veřejnost se bude konat v pátek 19. listopadu od 19 hodin v místním Kulturním domě Crystal. KlasikaPlus se celému jubilejnímu ročníku průběžně věnovala, články a recenze si můžete připomenout ZDE.

 

299

 

„Mám radost, že v rámci své umělecké garance mohu na festivalu Lípa Musica nejen představit celou řadu špičkových muzikantů, ale také že jsem dostal příležitost pracovat s mladou generací, kterou připravuje místní ZUŠ,“ uvedl Josef Špaček, který se vzdělávací činnosti věnuje i v České filharmonii a považuje ji za příjemnou, inspirující a obohacující pro obě strany. „Věřím, že takový bude i projekt s českolipskými dětmi a koncert zahřeje nás i posluchače u srdce, protože to je tou největší odměnou i smyslem, proč tuto práci děláme a proč hudba existuje,“ doplnil loňský umělecký garant.

 

301

 

Na koncertu se představí Komorní symfonický orchestr ZUŠ Česká Lípa, Kytarový soubor Golden Strings, Saxofonové kvinteto nebo populární Jazzová farma. V sólových partech vystoupí například fagotista Tomáš Vomlela, klavírista Štěpán Šubrt, trombonista Jiří Karásek nebo žákyně věnující se zpěvu – Nela Hriniková, Viktorie Zajptová a Lucie Hadravová. Zaznějí díla klasiků Haydna, Dvořáka či Beethovena, ale i Gershwina či populární písně a tradicionály.

 

Foto: Vít Černý

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.