sobota, 28 květen 2022 08:44

NDM zve na nový muzikál Líp se loučí v neděli

Autor:

Operetně-muzikálový soubor Národního divadla moravskoslezského zve na další novinku – komorní dílo Andrewa Lloyda Webbera a Dona Blacka Líp se loučí v neděli. Jde o muzikálové komorní monodrama, které se běžné „velké“ Webberově skladatelské tvorbě vymyká a v inscenaci NDM nabízí další mimořádnou příležitost držitelce Ceny Thálie Haně Fialové. Premiéra se bude konat v pátek 3. června v 19 hodin v Divadle „12“.

 

5001

 

Zpěvačka a herečka Hana Fialová ztvární Angličanku, která opouští Londýn, aby se prosadila v Americe a aby tam našla i lásku. Projde řadou peripetií, chvílemi euforie i bolesti a cesta k cíli se ukáže být těžší, než si myslela,“ uvádí NDM s tím, že o hudební nastudování se postaral hudební ředitel souboru Jakub Žídek, překlad a české texty jsou dílem Pavla Vrby a Michaela Prostějovského. Režie se ujal Juraj Čiernik, scénu a kostýmy vytvořila Lucie Loosová.

Světovou premiéru měl muzikál v roce 1982. U nás bylo dílo zatím uváděno jen jednou, právě v překladu Pavla Vrby, a to od roku 2001. V Divadle Ungelt hrála Angličanku Marta Kubišová.

Dámy a pánové, s ohledem na kapacitu Divadla ‚12‘ zveme na některou z nevyprodaných repríz – hrajeme ještě 6., 8. a 10. června,“ zve ředitel NDM Jiří Nekvasil.

 

Foto: Petr Hrubeš

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.