sobota, 18 červen 2022 11:55

Léto s operou 2022 na Špilberku i v mikulovském amfiteátru

Autor:

Janáčkova opera Národního divadla Brno tradičně připravila letní program na hradě Špilberk, kde odehraje čtyři představení, a v Amfiteátru Mikulov, který bude hostit představení dvě.

 

00005

 

Oblíbená open-air představení v podání významných sólistů, sboru a orchestru Janáčkovy opery budou pro rok 2022 následující známá operní díla: Nápoj lásky (30. 6., Špilberk), La bohème (2. 7., Špilberk), Tosca (27. 8., Špilberk), Lazebník sevillský (28. 8., Špilberk), La traviata (30. 8., Mikulov), Carmen (31. 8., Mikulov),“ uvádějí pořadatelé.

Pěvecké role ztvární například Jana Šrejma Kačírková jako Adina v Nápoji lásky a jako Violetta v La traviatě, Jana Hrochová jako Carmen a Peter Berger si zazpívá jak Dona Josého v Carmen, tak Alfréda Germonta v La traviatě a Maria Cavaradossiho v Tosce. Floriu Toscu ztvární Iveta Jiříková, v Lazebníkovi sevillském si hraběte Almavivu zahraje Ondřej Koplík, který vystoupí také v roli Nemorina v Nápoji lásky, Bartola Jiří Sulženko a Figara Roman Hoza.

 

00003

 

Letní atmosférou prodchnuté hraní má své stabilní zázemí na hradě Špilberk a od loňského roku se s úspěchem podařilo pole působnosti rozšířit také do Mikulova. Tamější amfiteátr láká na příjemné, neformální posezení pod širým nebem, s výhledem na mikulovské atributy a na sklenku lokálního vína v ruce. Z Brna a okolních obcí bude možné do Mikulova vypravit dle zájmu autobusy.

 

00002

 

Letní večery s Janáčkovou operou patří nepochybně k těm inspirativním a neopakovatelným. Prostředí hradu Špilberk a Amfiteátru Mikulov jsou pro náš soubor prostředím, ve kterém jsme k Vám divákům o něco blíže již sedmým rokem. Letošní program přináší díla světové operní klasiky s výjimečnými interprety našeho úspěšného souboru,“ těší se umělecký šéf opery Jiří Heřman.

 

00004

 

Foto: Marek Olbrzymek

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.