čtvrtek, 07 červenec 2022 08:59

Letošní Bregenzer Festspiele opět s Pražským filharmonickým sborem

Autor:

Letní festival v rakouském Bregenzu se bude letos konat už po šestasedmdesáté. Ve středu 20. července ho na scéně Bodamského jezera zahájí Pucciniho opera Madama Butterfly v režii Andrease Homokiho. V této inscenaci bude účinkovat Festivalový sbor s Pražským filharmonickým sborem. Ten bude součástí i dalších operních představení v průběhu festivalu, který se koná až do 21. srpna. V Bregenzu je náš sbor i se svým hlavním sbormistrem Lukášem Vasilkem. Ve čtvrtek 21. července v místním Festspielhausu PFS premiérově vystoupí v opeře Siberia od Umberta Giordana. Operu v režii Vasilije Barchatova a Vídeňské symfoniky bude hudebně řídit Valentin Uryupin. Kompletní program festivalu je k vidění zde.

 

2222

 

Siberia je opera o třech jednáních na libreto Luigiho Illici. Premiéru měla 19. prosince 1903 v milánské La Scale. V opeře jsou angažováni pěvci Ambur Braid, Fredrika Brillembourg, Clarry Bartha, Alexander Mikhailov, Scott Hendricks, Omer Kobiljak, Manuel Günther a další.

V Madama Butterfly se v hlavní roli budou alternovat Celine Byrne, Elena Guseva a Barno Ismatullaeva, Suzuki ztvární Claudia Huckle, Aytaj Shikhalizada či Annalisa Stroppa, Pinkertona pak Edgaras Montvidas, Otar Jorjikia nebo Łukasz Załęski.

 

 

Pořadatelé během měsíčního festivalu nabídnou i několik představení opery Armida od Josepha Haydna v Operním studiu na Kornmarktu a symfonické koncerty v podání Vídeňských symfoniků či Sinfonieorchester Vorarlberg. Mimo jiné hudební akce se bude také konat orchestrální akademie a v režii světově proslulé mezzosopranistky Brigitte Fassbaender jsou opět naplánována představení Italky v Alžíru Gioacchina Rossiniho.

 

Foto: Martina Kritznerová

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.