úterý, 16 srpen 2022 14:25

Prodaná nevěsta Jihočeského divadla v Holašovicích

Autor:

Jihočeské divadlo opět uvede Smetanovu operu Prodaná nevěsta v prostředí holašovických malebných stavení zapsaných na seznam památek UNESCO, tentokrát v originálních krojích. V sólových rolích vystoupí špičkoví tuzemští pěvci. Dále účinkuje sbor, orchestr a balet Jihočeského divadla a Dětský pěvecký sbor Jitřenka. Představení se budou konat v pátek 19. srpna od 19 hodin a v sobotu 20. srpna od 17 hodin.

 

07

 

Mezi sólisty nebudou chybět pěvci jako Ivana Veberová, Peter Berger, Zdeněk Plech, František Zahradníček, Alexandr Beň, Aleš Voráček, Zuzana Benešová a další. Ti vystoupí v režii Tomáše Ondřeje Pilaře pod taktovkou Davida Švece.

Opera Jihočeského divadla opět uvádí ikonické dílo české opery v unikátních kulisách hospodářských usedlostí Holašovic. Typická jihočeská vesnička si zachovala svou architektonickou podobu tzv. selského baroka z 19. století, a je tak naprosto autentickým dějištěm pro dobrodružné námluvy Mařenky a Jeníka, a zároveň je příslibem opravdu nezapomenutelného diváckého zážitku,“ uvádějí pořadatelé s tím, že letos poprvé bude k vidění i nová kostýmní výprava s originálními blatskými kroji. Ty byly zhotoveny přímo pro toto představení, obec je totiž součástí významné kulturně historické oblasti jihočeských Blat.

 

Foto: Jihočeské divadlo

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.