středa, 17 srpen 2022 11:29

Začíná osmý ročník Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera

Autor:

Nokturnem na Dianě v Karlových Varech v pátek 19. srpna od 20:30 hodin odstartuje osmý ročník Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera. Nokturno se tradičně koná ve spolupráci s Karlovarským symfonickým orchestrem a zazní pod taktovkou Vojtěcha Spurného. Festival s působností zejména v západočeském regionu do října nabídne celkem sedm koncertů.

 

401

 

Benefiční koncert pro varhany se odehraje hned další den, v sobotu 20. srpna, od 17 hodin v kostele svatého Jiří v Bečově nad Teplou. Společně tam vystoupí sopranistka Terezie Švarcová, hobojista Jan Thuri, violoncellista Tomáš Strašil a na virginal zahraje Michaela Káčerková.

 

402

 

Kostel Navštívení Panny Marie v Rudné bude v neděli 28. srpna od 19 hodin místem koncertu sopranistky Michaely Šrůmové s ansámblem Concerto Aventino, který bude řídit jeho umělecký vedoucí Jakub Kydlíček.

 

403

 

Duchovní hudba Františka Xavera Brixiho zavede návštěvníky 16. září do klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Ostrově, kde vystoupí komorní orchestr Consortium musicum a Kolegium pro duchovní hudbu s pěveckými sólisty pod vedením Víta Aschenbrennera.

Poslední zářijový den bude patřit francouzským skladatelům Jeanu Philippu Rameauovi, Marinu Maraisovi, Jacquesu Morelovi a Françoisovi Couperinovi. V jejich sólových koncertech se představí hráčka na barokní flétny Julie Braná, gambistka Mélusine Srovnal a cembalistka Edita Keglerová. Koncert se bude konat v kostele svaté Anny v Horním Slavkově.

 

409

 

Říjen nabídne poslední dva koncerty festivalu. S Poctou vídeňským klasikům v kostele svatých Petra a Pavla v Krajkové vystoupí 9. října smyčcový Apollon Quartet s klarinetistou Claudiem Mansuttim. Na čtvrtek 20. října pak do chebského kostela svaté Kláry pořadatelé naplánovali program s názvem Varhanní koncerty napříč staletími, a to proto, že v něm zaznějí varhanní koncerty Františka Xavera Brixiho a Jana Jiráska (v evropské premiéře). V nich se představí Drahomíra Matznerová a Adam Suk. Celý festival pak uzavře slavná Symfonie D dur Jana Václava Huga Voříška v podání Karlovarského symfonického orchestru pod taktovkou Leoše Svárovského.

 

400

 

Foto: Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.