čtvrtek, 18 srpen 2022 14:31

Česká filharmonie vystoupí ve Skotsku, Francii a ve Španělsku

Autor:

Česká filharmonie vyráží se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem na koncertní turné, a to se dvěma programy. První nabídne Dvořákovu koncertní předehru Karneval, op. 92, Martinů Koncert pro dva klavíry a orchestr, H 292 a Janáčkovu Glagolskou mši. Druhý program bude věnován Gustavu Mahlerovi, a sice jeho Sedmé symfonii e moll. Sedm koncertů se v období od soboty 20. do pondělí 29. srpna bude konat ve skotském Edinburghu, ve francouzském Saint-Jean-de-Luz a ve španělských městech San Sebastián a Santander.

 

00002

 

První český orchestr představí na svých vystoupeních poutavý program. Dvořákovu energickou předehru Karneval vystřídá originální Koncert pro dva klavíry a orchestr Bohuslava Martinů v podání sester Labèque a nakonec velkolepá Glagolská mše Leoše Janáčka se sólisty Evelinou Dobračevou, Lucií Hilscherovou, Alešem Brisceinem a Janem Martiníkem. S nimi v Edinburghu vystoupí Edinburgh Festival Chorus a na ostatních koncertech pak sbor Orfeón Donostiarra.

 

00001

 

Mahlerovy symfonie figurují nejen v nahrávacím plánu České filharmonie nebo v pražské sezoně, ale i v zájezdové nabídce,“ uvádí ČF s tím, že na srpnovém koncertním turné několikrát zazní Sedmá symfonie, jejíž vznik je spjatý s Prahou. Všechny koncerty bude řídit šéfdirigent Semjon Byčkov.

 

Foto: Petr Kadlec

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.