pátek, 07 říjen 2022 13:15

Tenorista Pavel Černoch v Rudolfinu v sólovém recitálu

Autor:

Sólový recitál mezinárodně úspěšného tenoristy Pavla Černocha se koná v neděli 9. října v 17:30 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina. Za doprovodu klavíristy Davida Švece uvede známé i méně známé operní árie domácích i zahraničních klasiků, například Richarda Wagnera, Ludwiga van Beethovena, Antonína Dvořáka nebo Bedřicha Smetany. Koncert se koná v rámci programové řady Českého spolku pro komorní hudbu.

 

100

 

Pavel Černoch v nedělním programu přednese árii Florestana „Gott, welch Dunkel hier“ z Beethovenova Fidelia, árii Maxe „Nein, länger trag´ ich nicht die Quälen“ z Čarostřelce Carla Marii von Webera nebo árii Lohengrina „In fernem Land“ od Richarda Wagnera. Dále nabídne árie Prince z Dvořákovy Rusalky, dílo Bedřicha Smetany bude reprezentovat árie Dalibora „Toť třetí noc“.

Nebude chybět ani oblíbený italský repertoár našeho předního tenoristy – árie Turiddua „Mamma, quel vino è generoso“ z opery Sedlák kavalír Pietra Mascagniho a árie Cania „Vesti la giubba“ z Komediantů Ruggera Leoncavalla. Pavel Černoch k výběru repertoáru uvádí: „Před nedávnem se mě jeden významný hudební kritik v Německu dotázal, kdy zazpívám na nějakém recitálu to, co dělá Pavla Černocha, kým je. Zamyslel jsem se nad tím a je z toho tento večer. Večer árií z oper, které zpívám v Evropě a které byly, jsou a brzy budou na mém repertoáru a které jsou hlavně momentálně nejblíže mému srdci.“ V listopadu Pavla Černocha v hamburské Staatsoper čeká titulní role v opeře Faust Charlesa Gounoda.

 

Foto: František Renza

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.