čtvrtek, 13 říjen 2022 13:09

Hudební dílny Piccoli v Národní galerii v Praze a GASKu v Kutné Hoře

Autor:

Nápaditý program plný hudby, zpěvu i výtvarných dílen určený dětem a jejich hravým dospělým se znovu uskuteční ve spolupráci se dvěma předními českými galeriemi – Národní galerií Praha a Galerií Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře. Pořadatelé myslí jak na menší děti ve věku od 4 do 10 let, tak na děti starší. Pro ty je připravena dvoudenní instrumentální dílna pod vedením multiinstrumentalistů Jana Mikuška a Richarda Šedy. Projekt je naplánován na soboty 15. října a 26. listopadu.

 

003

 

Program tvořivých dílen byl sestaven týmem profesionálních hudebníků a zkušených lektorů a pedagogů pod patronací souboru staré hudby Collegium Marianum ve spolupráci s Národní galerií Praha a Galerií Středočeského kraje v Kutné Hoře. Dramaturgie projektu Piccoli si klade za cíl přiblížit hravou formou výtvarné a hudební umění dětem. Kromě mezioborového rozměru dílny usilují i o propojení generací – aktivity podporují spolupráci dětí a rodičů nebo prarodičů.

 

005

 

O sobotách 15. 10. a 26. 11. 2022 se dílny PICCOLI po roce vrací do barokní Jezuitské koleje v Kutné Hoře, kde sídlí Galerie Středočeského kraje. Anežský klášter otevírá dílnám PICCOLI dveře do svých ambitů a všech tajemných zákoutí o víkendu 12. a 13. 11. 2022 již po třetí,“ uvádějí organizátoři.

Piccoli je originální koncept dílen propojující výtvarné a hudební umění starých i nových uměleckých stylů. „V Anežském klášteře společně s vašimi ratolestmi objevíme bohaté umělecké tradice Evropy z dob středověku, renesance i baroka ze sbírek Národní galerie. V Kutné Hoře v GASKu zase nahlédneme pod pokličku moderního umění,“ slibují pořadatelé s tím, že nejprve detailně představí vybraný obraz stálé expozice a poté nabídnou cestu krásnou architekturou k jedinečným hudebním zážitkům v hravých dílnách tematicky navazujících na komentované výtvarné dílo.

 

002

 

Přijďte si pohrát, skotačit a muzicírovat pod vedením zkušených lektorů a umělců. Dílny jsou otevřeny všem dětem a rodičům; žádná z dílen (kromě těch instrumentálních) nevyžaduje předchozí hudební zkušenosti,“ zvou organizátoři. Kromě dvoudenní ansámblové dílny jsou workshopy otevřené všem dětem a rodičům bez ohledu na dřívější hudební zkušenosti. Více informací najdete zde.

 

Foto: Jan Strnad, Petra Hajská

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.