sobota, 29 říjen 2022 15:38

Ensemble Tourbillon s rodinou Bachů v cyklu Stará hudba FOKu

Autor:

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK přivítá ve svém cyklu Stará hudba soubor Ensemble Tourbillon, který představí koncertantní tvorbu Johanna Sebastiana Bacha a jeho slavné hudební rodiny. Vedle nejslavnějšího Bacha a jeho syna Carla Philippa Emanuela zazní také hudba spřízněného Georga Philippa Telemanna. Pod vedením uměleckého vedoucího a theorbisty Přemysla Vacka vystoupí mezinárodní sólisté – manželé Daniel Deuter a Xenia Löffler společně s Michalem Raitmajerem. Koncert se bude konat v úterý 1. listopadu od 19:30 hodin v kostele svatých Šimona a Judy.

 

01

 

Druhý koncert z cyklu Stará hudba Pražských symfoniků nabídne Koncert pro housle a orchestr a Dvojkoncert pro housle, hoboj a orchestr Johanna Sebastiana Bacha, Sinfonii G dur a Koncert pro hoboj Carla Philippa Emanuela Bacha a Overturu pro koncertantní violu da gamba z pera Georga Philippa Telemanna,“ seznamují s programem pořadatelé.

Ensemble Tourbillon je proměnlivý ansámbl pod patronací Přemysla Vacka. „Bude to v nejlepším slova smyslu rodinný koncert, nejen co se týká skladatelů, ale i co se týká obsazení,“ říká dramaturg FOK Martin Rudovský s tím, že program nabídne vedle otce rodiny, Johanna Sebastiana Bacha, také hudbu jednoho z jeho synů – Carla Philippa Emanuela Bacha. A právě jméno Philipp dostal po třetím autorovi večera, kterým je Georg Philipp Telemann, který byl jeho kmotrem a mentorem. „Koncertu bude vévodit manželská dvojice Daniel Deuter a Xenia Löffler, což jsou výborní sólisté. Daniel je vynikající barokní houslista a Xenia asi nejvyhledávanější barokní hobojistka,“ dodal Rudovský. Ensemble Tourbillon v čele s Přemyslem Vackem doplní český hráč na violu da gamba, Michal Raitmajer.

 

02

 

Foto: Daniel Maria Deuter

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.