úterý, 01 listopad 2022 13:03

Nejbližší premiéry Jihočeského divadla

Autor:

Jihočeské divadlo v blízké době čekají tři premiéry – jedna operní, jedna baletní a jedna adventní, koncertně-scénická. Českobudějovický DK Metropol bude 4. a 5. listopadu místem premiér Mozartovy opery Kouzelná flétna, a to v českém jazyce. V režii Petra Haška pod vedením Davida Švece se alternují pěvci Jaromír Nosek a Jan Šťáva, Peter Malý a Vincenc Ignác Novotný, Bronislava Smržová a Doubravka Součková, Markéta Klaudová a Soňa Godarská, Jakub Hliněnský a Michal Marhold, Vladimíra Janovská a Marie Šimůnková či Ondřej Koplík s Michaelem Robotkou.

 

3106

 

První premiérou baletního souboru Jihočeského divadla je inscenace s názvem Balet Extra#4 – mimořádný večer, ve kterém se představí tanečníci s vlastními choreografiemi vytvořenými speciálně pro tuto příležitost. Bude se konat 12. listopadu v 19 hodin v Jihočeském divadle.

Budova divadla bude 27. listopadu od 16 a 19 hodin také místem premiér koncertně-scénického představení nazvaného Hej Mistře. Půjde o poetickou inscenaci složenou z klíčových děl jihočeských Vánoc, Rybovy České mše vánoční a výběru ze Svatoroční muziky Adama Václava Michny z Otradovic. Více se dozvíte zde.

 

Foto: Fb Jihočeského divadla / Ľuboš Kotlár

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.