sobota, 12 listopad 2022 13:53

Koncertní řadu A Pražského komorního orchestru zahájí Anna Paulová na Žofíně

Autor:

Pražský komorní orchestr představuje svou abonentní řadu A, jejíž koncerty se budou konat v koncertní síni kostela svatých Šimona a Judy a Velkém sále paláce Žofín. Je věnována třem výrazným umělkyním, které zahrají či zazpívají s Pražským komorním orchestrem v listopadu, únoru a dubnu. První sólistkou bude klarinetistka Anna Paulová, laureátka ze Soutěže Nadace Bohuslava Martinů 2016, kde získala také Cenu Nadace Život umělce pro nejúspěšnějšího účastníka klání. Koncert se bude konat v pondělí 14. listopadu od 19:30 hodin ve Velkém sále paláce Žofín, koncertním mistrem bude Leoš Čepický. Na programu budou Rossiniho Introdukce, téma a variace pro klarinet a orchestr, Schubertova Pátá symfonie B dur a Mozartův Koncert pro klarinet a orchestr A dur.

 

9901

 

Druhý abonentní koncert řady A se odehraje 22. února v koncertní síni kostela svatých Šimona a Judy a bude patřit pianistce Veronice Böhmové. Laureátka celé řady národních a mezinárodních soutěží pravidelně spolupracuje s předními evropskými i světovými orchestry a na svém repertoáru má v současné době třicet klavírních koncertů.

Posledním z tohoto cyklu bude 26. dubna pěvecký recitál sopranistky Doubravky Součkové v koncertní síni kostela svatých Šimona a Judy. Součková patří k nejmladší generaci českých pěvců. Získala ocenění z řady soutěží a byla nominována na Cenu Thálie.

 

Foto: Fb A. Paulové

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.