středa, 16 listopad 2022 09:09

Eva Dřízgová, Igor Františák a Marek Kozák v chrámech Moravskoslezského kraje

Autor:

Svatováclavský hudební festival nabídne ve čtyřech moravskoslezských sakrálních stáncích intimní program nazvaný Duše baroka. Během tří dnů od 18. do 20. listopadu v ostravském kostele svatého Václava, v kostele Narození Panny Marie v Orlové, v kostele svatého Jakuba ve Frýdku-Místku a v kopřivnickém kostele svatého Bartoloměje společně vystoupí sopranistka Eva Dřízgová, klarinetista Igor Františák a klavírista a varhaník Marek Kozák.

 

100

 

Významná ostravská sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová, uznávaný klarinetista hrající také na staré nástroje Igor Františák a v neposlední řadě mladý klavírista Marek Kozák, tentokrát v roli varhaníka, představí díla známých barokních mistrů Bacha či Händela, ale také českých skladatelů Zelenky, Černohorského, Vaňhala či Michny.

Program „Duše baroka“ je určený k provozování v chrámovém prostoru. Marek Kozák se v něm může uplatnit jako varhaník a Igor Františák hraje na jeden ze svých oblíbených starých nástrojů – chalumeau. „Vždycky se na společné koncerty těšíme, jelikož jsou to také chvíle, kdy můžeme mít radost z muziky, která podle mě skvěle funguje díky našemu pokornému a poctivému přístupu k hudbě i lidskému souznění,“ dodává Františák, který je také ředitelem Svatováclavského hudebního festivalu.

 

101

 

Foto: archiv SHF

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.