středa, 07 prosinec 2022 10:51

Závěr roku a začátek nového Slovenské filharmonie

Autor:

Náplň posledních dní starého roku, stejně jako počátku toho nového, bude v Koncertní síni a Malém sále Slovenské filharmonie bohatá. Ve čtvrtek 8. a v pátek 9. prosince se budou konat poslední dva symfonické koncerty pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina. Sólistou bude španělský violoncellista Pablo Ferrández, a to v hebrejské rapsodii Shelomo Ernsta Blocha. Program doplní Danzas fantásticas Španěla Joaquína Turiny a výběr z baletních suit z Romea a Julie Sergeje Prokofjeva. Dále Slovenská filharmonie pořádá Adventní koncert Slovenského komorního orchestru, vánoční a silvestrovské koncerty a jeden novoroční. O nich píšeme níže.

 

2022-12-07-Sl-fil-vanoce-0

 

V nedeľu 11. decembra pozývajú na Adventný koncert členovia Slovenského komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom. Na koncerte zaznejú Concerti grossi Arcangela Corelliho a Martina Petríka. Program doplní Serenáda Es dur, op. 6 Josefa Suka. Koncert sa začne o 16.00,“ uvádí dramaturgie.

Tradiční Vánoční koncerty Slovenské filharmonie a Bratislavského chlapeckého sboru se sopranistkou Janou Juríčkovou pod taktovkou Rastislava Štúra se budou konat 18., 19., 20. a 21. prosince.

 

2022-12-07-Sl-fil-vanoce-3

 

Slávnostná atmosféra v Koncertnej sieni vyvrcholí na Silvestrovských koncertoch 30. a 31. decembra a na Novoročnom koncerte 2. januára 2023,“ zvou pořadatelé s tím, že pod taktovkou Roberta Jindry zazní výběr děl britských a amerických skladatelů – Leonarda Bernsteina, Georga Gershwina, Fredericka Loeweho a Andrewa Lloyda Webbera. Sólisty večerů budou klavírista Ladislav Fančovič, tenorista Martin Gyimesi a sopranistka Martina Masaryková.

 

2022-12-07-Sl-fil-vanoce-2

 

2022-12-07-Sl-fil-vanoce-1

 

Foto: IGOR Studio, Vladimír Škuta

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.