středa, 14 prosinec 2022 09:42

Začínají České doteky hudby. Potrvají do Tří králů

Autor:

Letošní, čtyřiadvacátý ročník mezinárodního festivalu České doteky hudby nabídne unikátní program čtyř zemí – České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Řada koncertů tradičně začíná v den narození Ludwiga van Beethovena, 16. prosince, na zámku Mělník, kde v Galakoncertu nad soutokem vystoupí houslista Ivan Ženatý s Pražským komorním orchestrem. Festival uzavře 6. ledna v kostele svatých Šimona a Judy koncert nazvaný Vlastenecké ozvěny. Detailní informace najdete zde.

 

2022-12-14-Ceske-doteky-hudby-01

 

Na našich koncertech uslyšíte Symfonický orchestr slovenského rozhlasu a věhlasné interprety, sólisty Marii Machowskou, první dámu české violy Jitku Hosprovou, Isha Trio, zazní i šansonový koncert Vivat Kabaret v podání Gabriely Vermelho,“ uvádějí pořadatelé s tím, že festival nabízí posluchačům velký prostor pro poznání hudby zemí Visegrádské čtyřky.

 

2022-12-14-Ceske-doteky-hudby-03

 

Na festivalu zazní mimo jiné koncert violoncellistů, který se naposledy ve stejné podobě konal před téměř dvaceti lety – umělci Jiří Bárta, Jozef Lupták či Ditta Rohmann zahrají sólové kusy prezentující hudbu jejich země, kterou zakončí společným uvedením Bachových skladeb. Pořadatelé nezapomněli ani na nejmenší a jejich rodiče s vánočním zpíváním českých koled a vánočních písní v podání sopranistky Markéty Fassati s hercem Sašou Rašilovem a Ensemble Martinů.

 

2022-12-14-Ceske-doteky-hudby-02

 

Festival nabídne poslech nejen těch velmi známých umělců, ale i mladé umělce, kteří si již vydobyli své místo na slunci, a právem. To vše v atmosféře vánoční Prahy,“ uzavírají svou pozvánku organizátoři.

 

Foto: Fb festivalu, Fb PKO

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.