středa, 14 prosinec 2022 13:06

Sedláčkovo kvarteto v Třeboni s premiérou Jiřího Temla

Autor:

Sedláčkovo kvarteto vystoupí ve čtvrtek 15. prosince v třeboňském divadle J. K. Tyla. V rámci zimních abonentních koncertů zazní díla Rafaela Kubelíka nebo Alexandra Porfirjeviče Borodina a ve světové premiéře Smyčcový kvartet č. 7 od Jiřího Temla, který se osobně zúčastní. Během večera zazní i skladby připomínající blížící se Vánoce.

 

2022-12-14-Sedlackovo-kvarteto-1

 

Sedláčkovo kvarteto vzniklo při Akademii múzických umění v Praze v roce 2007 a navazuje na tradici Sedláčkova kvarteta působícího v Plzni v letech 1974–1994. Tradice je spojena rodinou vazbou obou primáriů. Kvartet je nositelem Ceny Českého spolku pro komorní hudbu za rok 2016, vítězem mezinárodní soutěže Karola Szymanowského v Katowicích v roce 2014 a ve stejném čase i vítězem Soutěže Bohuslava Martinů v Praze, kde zároveň obdrželo Cenu za nejlepší interpretaci skladby B. Martinů. Dále je nositelem 3. ceny z Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka 2015 v Brně a 3. ceny z Mezinárodní soutěže Johannesa Brahmse v Rakousku v roce 2013.

Zimní koncertní série návazně představí klavírní Trio Euterpé, ve kterém hrají houslistka Olga Šroubková, violoncellista Štěpán Filípek a pianista Ondrej Olos. 26. ledna vyberou z tvorby Mendelssohna Bartholdyho, Schuberta nebo Šostakoviče. V rámci večerního setkání vyzpovídá 23. února Martina Kociánová geologa a spisovatele Václava Cílka. Koncertní řadu zakončí 23. března pásmo Madrigal včera a dnes s Ensemble Baroque Quintet. Koncerty se konají v Divadle J. K. Tyla vždy od 19 hodin.

 

Foto: archiv souboru

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.