úterý, 20 prosinec 2022 16:42

Rybova Česká mše vánoční křížem krážem

Autor:

Tradiční Rybova Česká mše vánoční už zní a bude do prvních dnů nového roku znít na mnoha místech naší země. Okolo Štědrého dne „Rybovku“ uslyší návštěvníci například 23. prosince ve 13 hodin na pražském Hlavním nádraží, a to po dvouleté pauze – bude ji řídit sbormistr a dirigent Lukáš Prchal.

 

2022-12-20-Rybovka2022-4

 

„Rybovka“ zazní také v podání zpěváků a hudebníků z Rožmitálu a okolí 24. prosince v kostele Povýšení svatého Kříže ve Starém Rožmitále, 26. prosince v kostele svatého Jana Nepomuckého v Rožmitále a 1. ledna v kostele svaté Maří Magdalény v Bohutíně.

V neděli 25. prosince uvedou dílo Brněnský filharmonický sbor Beseda Brněnská se sólisty, Orchestr Katedrály svatého Petra a Pavla pod vedením Petra Kolaře, a to přímo v brněnské katedrále. V ten samý den bude mše uvedena i v kostele Pražského Jezulátka od 15 hodin. Od 16 a od 19 hodin, také v neděli, nabídne dílo i liberecké Divadlo F. X. Šaldy, taktovky se ujme Anna Novotná-Pešková.

 

2022-12-20-Rybovka2022-2

 

V Husově sboru v Ostravě – Staré Bělé v úterý 27. prosince od 15 hodin se svou „Rybovkou“ pod taktovkou Zdeňka Pukovce vystoupí Spolek hudebníků Příbor, Chorus Ostrava a sólisté. V novém roce Rybovu mši uvede také operní soubor Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni, a sice v pátek 6. ledna. Inscenace vznikla v roce 2020, režie se ujal Tomáš Ondřej Pilař, diriguje Jakub Zicha.

 

Foto: DJKT Plzeň

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.