neděle, 22 leden 2023 08:07

Mezzosopranistka Arnheiður Eiríksdóttir dvakrát s Komorní filharmonií Pardubice

Autor:

Hostem lednových koncertů pardubické filharmonie bude mezzosopranistka a sólistka Opery Národního divadla v Praze Arnheiður Eiríksdóttir. Ta se představí při příležitosti dvojího uvedení koncertního programu v pondělí 23. a ve středu 25. ledna. Koncerty, které hudebně povede Rastislav Štúr, se budou konat v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích, vždy od 19 hodin.

 

2023-01-22-KfPar-Eiriksdottir-01

 

Arnheiður Eiríksdóttir se u nás v Pardubicích představí úplně poprvé, avšak kdo občas míří do Prahy za operou, tak ji tam již mohl vidět například jako Rosinu v Rossiniho Lazebníku sevillském, jako Cherubína v Mozartově Figarově svatbě či Dorabellu v jeho další světoznámé opeře Così fan tutte. Vybrané árie z těchto děl provede i u nás,“ uvádí dramaturgie orchestru.

Dále publikum vyslechne i ukázky ze známých oper s antickými náměty jakými jsou Orfeus a Eurydika či Paris a Helena od Christopha Willibalda Glucka. Kromě árií zaznějí pod taktovkou Rastislava Štúra také čistě orchestrální předehry.

 

2023-01-22-KfPar-Eiriksdottir-03

 

Profesní cesta islandské pěvkyně Arnheiður Eiríksdóttir vedla z konzervatoře v Reykjavíku na Univerzitu Hudebních a dramatických umění do Vídně, kde se už během studií představila ve slavném zámeckém divadle ve vídeňském Schönbrunnu. Osud ji dále zavedl do Opery v Kolíně nad Rýnem, kde působila jako členka operního studia a nyní působí v Praze.

 

2023-01-22-KfPar-Eiriksdottir-04

Foto: archiv umělkyně, Alexander Trizuljak

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.