pondělí, 23 leden 2023 08:31

PKF - Prague Philharmonia pořádá dirigentský masterclass Marka Laycocka

Autor:

Orchestr PKF — Prague Philharmonia v úterý 24. ledna od sedmé hodiny večerní pořádá dirigentský masterclass uměleckého garanta Marka Laycocka, a to ve svém zkouškovém působišti v Kulturním domě Ládví. Ve skladbách Mozarta, Rossiniho, Beethovena, Mendelssohna-Bartholdyho a Stravinského se představí mladí dirigenti z Irska, Indie, Jižní Koreje, Hongkongu, Řecka, Slovinska, Španělska a Ukrajiny.

 

2023-01-23-PKF-Laycock-01

 

Mark Laycock debutoval jako dirigent ve svých jednadvaceti letech u Philadelphia Orchestra a v následujících letech se na pódium tohoto velkého orchestru několikrát vrátil. Dirigoval více než dva tisíce děl s celou řadou orchestrů a operních souborů v Evropě a Asii, ale také v Izraeli, severní, střední a jižní Americe, mimo jiné s orchestry v Londýně, Paříži, Berlíně, Curychu, Moskvě, Kyjevě, Montrealu, Mexico City, Soulu a Tchaj-peji. 

Umělec byl více než dvacet let hudebním ředitelem Princetonského symfonického orchestru, který se z malého komorního orchestru proměnil v plnohodnotný a kritikou uznávaný profesionální symfonický orchestr oceněný dvěma po sobě jdoucími cenami Citations of Excellence od Umělecké rady státu New Jersey za "vykazování nejvyšších standardů umělecké dokonalosti". V letech 2000-2003 byl také zástupcem dirigenta New Jersey Symphony Orchestra,“ uvádějí pořadatelé a doplňují, že v průběhu let si Laycock získal pověst dirigenta, který dokáže zaskočit v krátkém čase a dirigovat bez zkoušek – včetně provedení významných děl zpaměti. S velkým ohlasem se setkaly i kompletní inscenace oper Salome a Carmen.

 

Foto: Facebook (profil: Mark Laycock, Conductor, private lessons)

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.