pondělí, 06 únor 2023 09:06

Únor ve Filharmonii Hradec Králové

Autor:

Od středy 8. do neděle 26. února naplánovala Filharmonie Hradec Králové čtyři koncertní projekty. Kapela nChant Jazz, která v kavárně Bon Accord Café vystoupí právě ve středu, hraje hravý jazz už od roku 2003. Všechny skladby jsou zpívané v jedno-až čtyřhlasých úpravách. Karla Kotalová, Lada Holaňová a Jana Svobodová tvoří vokální složku a zpívají v mnoha zvukomalebných jazycích na cizí i vlastní poťouchlé texty. Hudební i jiný humor je vůbec nezbytnou složkou každého koncertu. Repertoár sahá od kořínků (swingové standardy) až k moderním výhonkům jazzu. Zakládajícími členy kapely jsou Radek Škeřík a Daniel Vlček. Za bicí soupravou se po Filipu Tománkovi a Vítu Skaličkovi pevně usadil Martin Votava. Další tři únorové koncerty, které se budou konat v Sále Filharmonie Hradec Králové, popisujeme níže.

 

2023-02-06-FHK-nor-01

 

Benefiční koncert pro Oblastní charitu Hradec Králové se uskuteční už ve čtvrtek 9. února. Dirigovat budou studenti Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar a na programu budou Berliozova charakteristická předehra Římský karneval, op. 9, Elgarův Violoncellový koncert e moll op. 85, ve kterém se představí Luca Coetzee, a stěžejní Symfonie d moll Césara Francka. Shromážděná částka bude věnována na provoz a potřeby Domova pro matky s dětmi v Hradci Králové. 

 

2023-02-06-FHK-nor-02

 

Ve čtvrtek 23. února FHK vystoupí pod taktovkou svého šéfdirigenta Kaspara Zehndera a sólistou koncertu bude houslista Pavel Šporcl, který se ujme partu v Houslovém koncertu č. 1 C dur Jana Kubelíka z roku 1916. Na úvod večera zazní Smetanova symfonická báseň podle Friedricha Schillera Valdštýnův tábor a závěr bude patřit Symfonii č. 2, op. 18 „Sinfonia pacis“ z pera Viktora Kalabise.

 

2023-02-06-FHK-nor-03

 

V neděli 26. února bude Sál FHK od páté hodiny v podvečer patřit varhanám. Na ty slovenský varhaník, klavírista, hudební publicista a pedagog Marek Vrábel zahraje skladby Louise Vierneho, Jána Levoslava Belly a Alexandra Guilmanta.

 

Foto: archivy umělců, Městské kulturní středisko Strakonice - Facebook

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.