středa, 15 únor 2023 09:12

České trio v kostele sv. Vavřince na Malé Straně

Autor:

České trio vystoupí v rámci Svatovavřinecké sezóny Pražského jara v kostele svatého Vavřince na Malé Straně pod Petřínem, a to ve čtvrtek 16. února od půl osmé večer. Klavírní trio, které reprezentují Dana Vlachová (housle), Miroslav Petráš (violoncello) a Milan Langer (klavír), zahraje skladby klasiků české hudby. Zaznějí Trio c moll, op. 2 Josefa Suka, Trio č. 2 d moll, H 327 Bohuslava Martinů a Dumky, op. 90 Antonína Dvořáka.

 

2023-02-15-Ceske-trio-01

 

České trio je považováno za reprezentanta slavné umělecké tradice české komorní interpretace, jejíž historie vede až k devadesátým létům devatenáctého století, kdy vzniklo první klavírní trio tohoto jména. Jeho bohatá koncertní činnost zahrnuje koncerty doma i v zahraničí. Vedle hostování na evropských koncertních pódiích si získal soubor svoji pozici i u zámořských posluchačů, je pravidelným hostem například japonských pódií, vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech.

Šíři repertoáru Českého tria dokumentují rovněž kompaktní disky s nahrávkami stěžejních děl českého i světového repertoáru a v posledních letech soubor uskutečnil i řadu nahrávek pro Český rozhlas.

Členové tria patří k uznávaným instrumentalistům ve svých oborech a věnují se i sólovému vystupování. Působí jako pedagogové na Pražské konzervatoři nebo na AMU, kde předávají své bohaté koncertní zkušenosti našim i zahraničním studentům.

 

Foto: archiv Českého tria

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.