neděle, 19 únor 2023 09:04

Začínají další Břevnovská hudební setkání

Autor:

Pořadatelé Břevnovských hudebních setkání zahajují řadu letošních devíti koncertů. První koncert bude netradiční, hlavní roli v něm představuje mluvené slovo, samozřejmě doprovázené hudbou. Jan Kolář a Jiří Vejvoda vytvořili mozaiku příběhů umělců s českými kořeny žijících ve Vídni. Potkávají se ve fiktivní vídeňské kavárně v roce 1911. A mihne se v ní i odmítnutý adept studia malířství na vídeňské akademii s ulízanou patkou a typickým knírkem pod nosem. Akce se bude konat v Tereziánském sále Břevnovského kláštera v úterý 21. února od sedmé hodiny večerní.

 

2023-02-19-Brevnovska-hudebni-setkani-2023-01

 

V literárně-hudebním pořadu s názvem „Všichni dobří rodáci aneb O. Kokoschka, K. Kraus, A. Loos, R. M. Rilke a Gustav Mahler v jedné vídeňské kavárně“ se v roli vypravěčů představí Jan Čenský a Jiří Vejvoda. Hudbu F. Kreislera, J. Brahmse, G. Mahlera, A. Dvořáka a J. B. Foerstera interpretují Lucie Hilscherová (mezzosoprán), Hana Kubisová (housle, viola) a Jaroslava Vernerová (klavír),“ informují pořadatelé.

Dalším koncertem bude 21. března, opět v Tereziánském sále, vystoupení souboru Cimbal Classic s uměleckým vedoucím Daliborem Štruncem.

 

2023-02-19-Brevnovska-hudebni-setkani-2023-02

Foto: ilustrační - Jakub Koumar

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.