čtvrtek, 16 březen 2023 08:58

Koncert projektu Horn Fest Praha 2023 v žižkovském Atriu

Autor:

Horn Fest Praha zahájí svůj cyklus koncertů již tuto sobotu, tedy 18. března v půl osmé večer v žižkovském Atriu. Posluchači se mohou těšit na romanticky laděný program v podání hornisty Radka Baboráka, klavíristy Miroslava Sekery, sopranistky Barbory Perné, houslistky Martiny Bačové a violoncellistky Hany Baborákové.

 

2023-03-16-Hornfest-Atrium-02

 

Romantické soirée nabídne lákavý program. Například Klavírní kvartet Es Dur Roberta Schumanna, dále skladby pro soprán, lesní roh a klavír od Franze Schuberta a Richarda Strausse. Radek Baborák se sólově představí v málo uváděné Sonátě od Josepha Haase a zpěvačka Barbora Perná zazpívá několik písní od Antonína Dvořáka. Klavírním partnerem jim přitom bude přední český klavírista Miroslav Sekera.

Na další koncerty se mohou návštěvníci těšit v květnu, září a říjnu. Květnový koncert Crossover Horn bude postaven na odlehčenějších žánrech a proběhne v Písecké bráně. V září se představí Český hornový sbor společně s varhaníkem Alešem Bártou v kostele sv. Anežky na Spořilově a celý cyklus uzavře barokně laděný program konaný taktéž v rámci Břevnovských hudebních setkání v kostele Církve československé husitské v Dejvicích.

 

2023-03-16-Hornfest-Atrium-04

 

Oproti minulým ročníkům se pořadatelé pro letošek rozhodli Horn Fest Praha 2023 uspořádat napříč celým rokem. „Věříme, že tento krok přispěje k větší atraktivitě festivalu a posluchači navštíví více koncertů než pouze jeden, jak tomu často bylo, když se v minulých letech konaly koncerty velmi záhy za sebou,“ říká ředitelka Horn Festu Praha Daniela Roubíčková.

Veškeré podrobnosti ohledně koncertů se posluchači dozví z webových stránek www.hornfestpraha.cz a na Facebookovém profilu festivalu. 

 

2023-03-16-Hornfest-Atrium-01

 

Projekt Horn Fest Praha vznikl z iniciativy českého hornisty Radka Baboráka, který by tímto krokem rád přispěl k zachování více než tří set leté tradice české hornové hry. Spojujícím prvkem celého festivalu je proto právě lesní roh. V rámci Horn Festu budou moct posluchači vyslechnout různé polohy tohoto nástroje podpořené rozmanitým nástrojovým obsazením a žánrově i dobově velmi pestrým programem. „Budou se moci sami přesvědčit, že lesní roh není jen nástrojem loveckým, ale především nástrojem melodickým s nekonečným množstvím barevných škál, jenž se skvěle pojí, jak s nástroji dechovými, tak i se smyčci!“ uzavírají svou pozvánku pořadatelé.

 

Foto: archiv Horn Festu Praha

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.