pátek, 17 březen 2023 11:28

Další z hvězd české opery zazáří nejen v New Yorku, ale i v Iowě

Autor:

Primadona české opery Jana Sibera se aktuálně již těší na cestu do jarního New Yorku. Bylo by tudíž hříchem jejího neuvěřitelného elánu nevyužít a nepožádat ji o recitál pro Czech Center New York. Galakoncert ve Velkém sále Bohemian National Hall se uskuteční ve středu 19. dubna a zazní při něm například árie usalky, Violetty, Normy, Cunegonde nebo Julie. Přípravy na operní hudební událost jsou v plném proudu, přičemž Janu SIberu, hlavní hvězdu, bude na klavír doprovázet známá americká pianistka s českými kořeny Katelyn Bouska, pocházející z Filadelfie.

 

2023-03-17-Jana-Sibera-v-NY-01

 

Jana Sibera, jejíž partner z Romea a Julie Petr Nekoranec zpíval v Národní budově již v lednu tohoto roku, bude v New Yorku poprvé. Vystoupení si podle svých slov chce užít a zároveň chce stihnout vidět vše, co se dá. "Jak se říká, nasát atmosféru a nechat se unášet duchem velkoměsta," dodává a upřesňuje neobyčejný zážitek pěvkyně. Samozřejmě že nevynechá ani osobní návštěvu Metropolitní opery. "Do Met jdu na Donizettiho Nápoj lásky, kterým budu v září otevírat sezónu doma, ve Státní opeře v Praze," říká Jana Sibera.

"Velmi si ceníme a těší nás, že známá operní diva z Prahy našla ve svém diáři čas i na dva koncerty v Iowě," dodává pořadatel a pokračuje: "První z nich se uskuteční v Cedar Rapids, v National Czech & Slovak Museum & Library, kam ji pozvala paní ředitelka Cecilia Rokusek."

 

Foto: Opera Národního divadla

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.