neděle, 07 květen 2023 08:41

Nový Festival Dvořák mladým

Autor:

Společnost Antonína Dvořáka se rozhodla uspořádat jarní Festival Dvořák mladým, jehož garantem je Cyril Höschl. Rozšíření aktivity společnosti, pořádající na sklonku roku již třetím rokem také interpretační soutěž Antonín Dvořák mladým, je nápadem, který má ozvláštnit hlavní poslání projektu. Tím je zakotvení odkazu Antonína Dvořáka v duších nejmladší generace. Koncerty se budou konat v Paláci Hrzánů z Harasova, v sále v sídle Nadace Stadler - Trier, v Celetné 12 v Praze na Starém Městě.

 

2023-05-07-AD-mladym-festival-01

 

Na čtyřech nedělních odpoledních koncertech bude zařazena hudba výhradně od Antonína Dvořáka. První program 14. května a závěrečný koncert 11. června patří žákům a studentům ZUŠ, konzervatoří a vysokých uměleckých škol. Dvořákovy skladby budou znít napříč obory – v podání flétnového orchestru, sólových pěvců, klavíristů, ale také nejrůznějších komorních souborů, a to v interpretaci od nejmladších sedmiletých žáků až po vysokoškolské studenty.

Cyklus čtyř koncertů, který se insipiruje myšlenkou původního francouzského festivalu (dnes se festival Folle Journée koná na mnoha místech na světě, v Madridu, Tokiu, Varšavě a jinde), nabídne také dva profesionální komorní soubory: 28. května Trio Budvicense a 4. června Apollon Quartet, který ve spolupráci s violistou Petrem Vernerem a klavíristkou Slávkou Vernerovou uvede Violový a Klavírní kvintet Antonína Dvořáka.

 

Foto: Facebook / Jan Kuranda

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.