úterý, 23 květen 2023 12:09

Barocco sempre giovane s Janem Talichem v Pardubicích

Autor:

Hostem abonentního koncertu souboru Barocco sempre giovane ve Společenském sále zámku v Pardubicích bude houslista Jan Talich. Působí jako vyhledávaný sólista, komorní hráč, dirigent a pedagog téměř po celém světě. Se souborem tentokrát uvede zcela „nebarokní“ program. Koncert se koná ve čtvrtek 25. května v devatenáct hodin.

 

2023-05-23-BSG-Talich-01

 

Program se bude ubírat od hravé Warlockovy suity inspirované renesančními tanci po rumunské cikánské melodie. V premiéře Dvořákových, původně klavírních valčíků, se publikum bude moct potěšit aranžemi pro smyčce od Jiřího Kabáta.

Uslyšíte velmi málo hrané rané dílo Antona Weberna. Určitě vás překvapí slyšet skoro Mahlerovskou náladu od tohoto modernisty. Závěr večera bude patřit lidové hudbě, ke které se vždy rád vracím a ze které vyrostla celá moderní interpretační tradice,“ dále přibližuje program Jan Talich. Hraje na housle J. Gagliano z roku 1780 a G. P. Maggini z roku 1600.

Barocco sempre giovane („Baroko stále mladé“) je komorní těleso složené z mladých českých, profesionálních hudebníků. Bylo založeno v roce 2004. Původně se specializovalo na interpretaci skladeb vrcholného baroka – odtud název souboru –, dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. Řadu skladeb současných autorů soubor provedl i v premiéře.

 

2023-05-23-BSG-Talich-03

 

Foto: Fb souboru

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.