pondělí, 19 říjen 2020 11:29

MusicOlomouc pokračuje online do celého světa zítřejším koncertem ansámblu Lichtzwang

Autor:

Letošní ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby MusicOlomouc se přizpůsobil současné nepříznivé situaci a na poslední chvíli se úspěšně přesunul do online prostředí. Řada koncertů, které každoročně pořádá Univerzita Palackého v Olomouci a spolek MusicOlomouc a jejichž organizaci zajišťují studenti Katedry muzikologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého, je – v souladu s vydanými hygienickými opatřeními – v plném proudu.

 

0584

 

Díky široké síti partnerů mohl festival ve čtvrtek 15. října v Kapli Božího Těla zahájit vystoupením sólistů původně plánovaného orchestrálního koncertu sérii live streamů. Dostává se mu podpory Českého rozhlasu Olomouc, který projevil zájem o záznam většiny vystoupení a dále zajišťuje zvukovou stránku přenosů. Pořadatelé nově navázali spolupráci s americkou produkční společností PARMA Recordings. Zájem společnosti o zařazení zítřejšího festivalového koncertu olomouckého ansámblu Lichtzwang do jejich projektu – live stream kanálu pro inovativní počiny na poli soudobé hudby – dodává festivalu možnost oslovit nové diváky za oceánem. Hudební večer začne v 19 hodin v Kapli Božího Těla.

 

001

 

„Již v úterý od 19 hodin se můžete i vy těšit na zmiňovaný přenos souboru Lichtzwang z Kaple Božího Těla. Těleso vzniklo v roce 2016 z podnětu klavíristy Marka Keprta. Cílem ansámblu je propagovat zejména českou současnou tvorbu a podnítit vznik nových skladeb pro neobvyklé nástrojové kombinace. Do jeho repertoáru však patří i tvorba Fryderyka Chopina, výběr z ruské a francouzské klavírní avantgardy konce 19. a první poloviny 20. století a základní díla světové klavírní a komorní tvorby 20. století. Tentokrát vystoupí ve složení: klarinet, trubka, violoncello a klavír,“ oznamují pořadatelé a doplňují: „V souladu s letošní festivalovou ‚schnee‛ dramaturgií budou do programu zařazeny dvě světové premiéry, skladby Pavla Zlámala (Netřeba následovat sněhulákovy myšlenky) a Marka Keprta (V zásněží úzpytu motýli nedokvétají). Koncert nese název Květy na sněhu.“

 

Foto: Petra Kožušníková, Fb souboru

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.