čtvrtek, 22 září 2022 15:08

SOUTĚŽ O VSTUPENKY:
Igor Ardašev s Plzeňskou filharmonií

Autor:

Nizozemský barytonista Thomas Oliemans otevírá právě dnes, ve čtvrtek 22. září novou sezónu Plzeňské filharmonie. Na programu má výběr z cyklu písní Chlapcův kouzelný roh Gustava Mahlera a po přestávce zazní Koncert pro orchestr Bély Bartóka. Zahajovací koncert povede šéfdirigent orchestru Chuhei Iwasaki, který se podílel i na celé dramaturgii a uspořádání koncertních řad. V září bude hostem ještě klavírista Igor Ardašev, který s orchestrem provede První klavírní koncert Sergeje Rachmaninova. V druhé půlce večera pak zazní ještě Sinfonia Tapkaara, kterou napsal japonský skladatel 20. století Akira Ifukube, který se věnoval klasické i filmové hudbě. A právě o vstupenky na tento koncert soutěžíme.

Soutěžní otázka: Akira Ifukube napsal v průběhu 50. let hudbu pro více než 250 filmů - který je nejznámější (vytvářel k němu i zvukové efekty)?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jako předmět zprávy uveďte: PLZEŇ a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme v ÚTERÝ 27. ZÁŘÍ 2022

 

19

 

Jako sólisté se pak v dalších koncertech Plzeňské filharmonie postupně objeví třeba pěvci Yukiko Kinjo, Karolína Janů, Václava Krejčí Housková, Roman Janál, Alžběta Poláčková nebo Josef Moravec, klavíristé Frank Braley a Igor Ardašev, který se stane rezidenčním sólistou sezóny, houslisté Jan Mráček a Mayumi Kanagawa, violoncellistky Camille Thomas a Senja Rummukainen, akordeonistka Markéta Laštovičková nebo klarinetista a vítěz soutěže Pražské jaro 2022 Lilian Lefebvre. Podrobněji se o nadcházející sezóně Plzeňské filharmonie dočtete v našem VýhleduPlus.

 

20

 

Foto: z archivu Filharmonie Plzeň

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.