sobota, 07 březen 2020 14:00

Březnové koncerty zlínské filharmonie

Autorka:

Operní gala v podání tenoristy Petra Nekorance a sopranistky Lady Bočkové, Brahmsův druhý klavírní koncert v interpretaci Alexandra Ghindina a interaktivní pořad s projekcí pro děti chystá na březen Filharmonie Bohuslava Martinů. Taktovky se ujmou postupně Martin Leginus, Leoš Svárovský a Miloš Machek.

 

88

 

Hned dvakrát, ve středu 11. a čtvrtek 12. března, vystoupí ve Zlíně dva mladí představitelé nastupující pěvecké generace. Tenorista Petr Nekoranec, sólista Stuttgartské opery, a sopranistka Lada Bočková, která se od září 2020 stane novou členkou operního ansámblu Theater Bonn v Německu, přednesou slavné výstupy z oper Wolfganga Amadea Mozarta, Vincenza Belliniho, Gaetana Donizettiho nebo Giuseppe Verdiho. Zlínskou filharmonii povede Martin Leginus, stálý dirigent Slovenského národního divadla. Oba koncerty začínají ve Velkém sále Kongresového centra Zlín v sedm hodin.

 

22

 

Vnitřním pojítkem abonentního koncertu ve čtvrtek 19. března bude osobnost Franze Liszta. Pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta zlínské filharmonie Leoše Svárovského zazní v programu nazvaném Lisztovské inspirace symfonická báseň Hakon Jarl Bedřicha Smetany a Symfonie č. 5 c moll „Osudová" Ludwiga van Beethovena. Sólistou v Brahmsově Koncertu pro klavír a orchestr č. 2 B dur bude ruský pianista, laureát Mezinárodní Čajkovského klavírní soutěže a finalista Mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu Alexander Ghindin. Koncert se koná v Kongresovém centru Zlín od sedmi hodin.

 

4

 

Na nedělní odpoledne 29. března chystá filharmonie pro dětské publikum interaktivní pořad s projekcí nazvaný O kouzelné mošně. Dirigent Miloš Machek přizve ke spolupráci sopranistku Zuzanu Jeřábkovou, jako sólisté se představí vybraní členové zlínského symfonického orchestru.

 

Foto: archivy Petra Nekorance, Lady Bočkové, Alexandra Ghindina

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.