Kojenci si přijdou na své na dalších koncertech platformy Filharmoniště
Filharmoniště pořádá koncerty klasické hudby pro dospělé a děti netradiční formou: neformálně, na dece, se svačinou i hračkami. Otevírá tak i těm nejmladším přístupnou formou brány do světa klasické hudby. V první polovině února přináší další dva pořady na Novoměstské radnici v Praze, každý bude k mání dvakrát, a to dopoledne 4. a 13. února.

Houslové duo Eco umělců Pavly Roubíčkové Franců a Evy Franců společně s kytaristou Jiřím Zicháčkem 4. února představí nejmenším nejslavnější melodie českých skladatelů Dvořáka, Smetany, Martinů, Temla, Foerstera, Jelínka. Pořad nese název Čeští klasici a je určen dětem od nuly do tří let věku. Eva Franců vystudovala houslovou hru ve třídě prof. Marie Voldanové a třídu komorní hry u Due boemi di Praga, profesorů Emmy Kovárnové a Josefa Horáka. Pavla Roubíčková Franců nejprve studovala na konzervatoři ve třídě prof. Jindřicha Pazdery, žáka Leonida Kogana. V roce 2006 ukončila s vyznamenáním studium houslové hry na Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity ve třídě prof. Zdeňka Goly. Od roku 2007 je také koncertním mistrem Komorního orchestru Quattro. Jiří Zicháček studoval na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka. Jazzovou kytaru a improvizaci u Jaroslava Šindlera a improvizaci a skladbu u Karla Růžičky, klasickou kytaru u Jaromíry Ježkové.
Péťa a vlk je hudební pohádka skladatele Sergeje Prokofjeva. Martin Beneš (hoboj), Petra Benešová (flétna), Petr Kubík (klarinet), Radovan Skalický (fagot) a Pavel Staněk (lesní roh) ze Severočeské filharmonie a Severočeského divadla společně s vypravěčem Janem Vozábem a jeho loutkami 13. února převyprávějí nejmenším i těm starším divákům tento známý baletní příběh. Cílovou skupinou jsou opět zejména děti ve věku nula až tři roky
Účastníci únorových koncertů si dle zvyklostí Filharmoniště mohou přinést deky, občerstvení i tiché hračky. Sál pro ně bude otevřen už dvacet minut před představením, aby se stihli „uvelebit“. Koncerty se dopoledne konají dva – první od půl desáté, druhý od jedenácti hodin – a trvají přibližně pětačtyřicet minut. „Nikdo nečeká, že děti budou celou tu dobu potichu,“ ujišťují pořadatelé.
Foto / zdroj: archiv projektu
Příspěvky redakce
- Filharmonie Brno zamíří na Košické hudební jaro
- Český závěr března v Bratislavě
- Výročí konce války vzpomene pořad v Jeruzalémské synagoze
- Příští setkání s Václavem Hudečkem má jazzový nádech
- Smíšený sbor Jitro vyhlásil skladatelskou soutěž k osmistému výročí Hradce Králové
Více z této rubriky
- Salón Celetná – obnovený sál nadace Stadler-Trier
- Filharmonie Brno zamíří na Košické hudební jaro
- Český závěr března v Bratislavě
- Výročí konce války vzpomene pořad v Jeruzalémské synagoze
- Příští setkání s Václavem Hudečkem má jazzový nádech
- ‚Standing ovation‘ pro Adama Znamirovského
- MenART? „Bude to jízda, na kterou nezapomeneš!“ (2)
- Nejen Sebastian, také Bernhard a Ludwig. Bachovská nabídka Collegia 1704
- Angela Gheorghiu po více než dekádě v Praze
- Klavírista Martin Kasík zahraje Dvořáka s filharmoniky ze Zelené Hory