KlasikaPlus.cz© - portál o klasické hudbě

PORTÁL O KLASICKÉ HUDBĚ

...váš vyladěný partner

english

Do Dobřan na akordeonové kurzy Petra Vacka english

Letní akordeonová škola Dobřany, za níž stojí jako hlavní organizátor a zároveň lektor letošního ročníku umělec Petr Vacek, se letos uskuteční už posedmé. V termínu od 24. do 27. srpna se mistrovské kurzy konají v Základní umělecké škole J. S. Bacha v Dobřanech a druhým z jejich pedagogů je člen vedení Pražské konzervatoře Ladislav Horák.

Kurzů v obci Dobřany, která se nachází v okrese Plzeň-jih, je možné účastnit se aktivně i pasivně. Aktivní účastník má zajištěný vstup na všechny semináře a koncerty, jsou mu poskytnuty čtyři sólové lekce a obdrží příležitost k jednomu sólovému vystoupení. Mistrovské kurzy se pořádají v Dobřanech od roku 2017 a účastnit se mohou žáci základních uměleckých škol, žáci konzervatoří a také pedagogové. Nové trendy a postupy ze světového akordeonu jsou nedílnou součástí poskytovaných seminářů; frekventanti mají možnost diskuze o všech předmětech jejich zájmu. Lektoři rovněž přinesou informace o světových akordeonových soutěžích.

V programu události nechybí koncerty včetně závěrečného koncertu účastníků, který je otevřen široké veřejnosti. 24. srpna se chystá zahajovací koncert v dobřanském kostele sv. Víta a vystoupí na něm účastníci letošní mezinárodní akordeonové soutěže v italském Castelfidardu Dagmar Chalupová, Martin Chodl, Jaroslav Pokuta, Daniela Váňová, Petra MarkovaJan Žihlavý. Následující den je na programu Autorský akordeonový koncert Jany Šulistové odpoledne v sále ZUŠ Dobřany. A na stejném místě se pak koná 26. srpna koncert účastníků mistrovských akordeonových kurzů.

Foto: Facebook / Petr Vacek

KlasikaPlus.cz

Redakční články v rubrikách AktuálněPlus a VýhledPlusPříspěvky redakceVíce z této rubriky